Dnes je pondelok, 15.august 2022, meniny má: Marcela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Spevák Jozef Ivaška prichádza s jedinečnou knihou o osudoch krajanov v emigrácii

október 18, 2016 - 16:10
Známy spevák, hudobník, šoumen a svetobežník Jozef Ivaška pokrstil svoju druhú autobiografickú knihu s názvom Život na hrane, ktorá neobyčajným spôsobom zachytáva príbehy krajanov v emigrácii.
Foto: 
Ivan Medveď

Precestoval viac než 40 krajín sveta, v ktorých nezabudol na svoje korene a stále sa hrdo hlási k tradičnej slovenskej kultúre. Po nútenej emigrácii do Rakúska v roku 1988 spevák spoznával celú Ameriku i svet, kde narazil na niekoľko výnimočných krajanov. V novej autobiografii si môžete prečítať autentickú výpoveď speváka i mnohých emigrantov, ktorých vo svete postretli ťažké ale i úsmevné chvíle. "Na mojich potulkách svetom som stretol veľa zaujímavých ľudí, o ktorých sa na Slovensku vôbec nehovorí. Dokonca v knihe som písal o viacerých Slovenkách, ktoré v zahraničí propagujú naše tradície a folklór," hovorí energický spevák. 

img_5236.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Herečka Jana Hubinská čítala na krste úryvok z knihy Život na hrane

unnamed.jpg

Foto: 
archív

Na fotografii Karol Osuský

"Som nesmierne šťastný, že na krste bol prítomný aj známy kajakár Karol Osuský. V knihe rozpráva o svojom úteku do zahraničia, pri ktorom bol dokonca vyhlásený za mŕtveho. Priletel až zo Seattlu," dojímavo hovorí.  Knižnú novinku Život na hrane budeme krstiť aj na VIP clube Slovenka už 24. novembra. Krstnou mamou sa stane riaditeľka vydavateľstva Star production Mária Reháková. 

unnamed_1.jpg

Foto: 
Ivan Medved

 

- - Inzercia - -