Dnes je pondelok, 15.august 2022, meniny má: Marcela
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Páchateľ si z bankovej lúpeže odniesol lup v päťstoeurovkách

máj 03, 2017 - 09:39
Polícia v súvislosti s bankovým lúpežným prepadnutím, ktoré sa stalo v sobotu 29. apríla večer v nákupnom centre na Einsteinovej ulici v Bratislave, vyzýva občanov a pracovníkov prevádzok, aby boli pri podozrivom zamieňaní alebo platbe päťstoeurovkami obozretní, kontaktovali políciu na bezplatné číslo 158, prípadne udalosť nahlásili osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení.
Foto: 
Pixabay/ ilustračné foto

Ako informovala bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková, polícia zistila, že páchateľ, ktorý z banky odcudzil finančnú hotovosť najmenej 50-tisíc eur, si tento lup odniesol v päťstoeurovkách.

Podľa Mihálikovej muž vošiel do priestorov pobočky na prvom poschodí obchodného centra a pod hrozbou použitia zbrane požadoval peniaze. Zamestnanec banky mu z obavy o život dal hotovosť vo výške minimálne 50-tisíc eur. Páchateľ utiekol po sklenenom moste pre chodcov vedúcom z nákupného centra, následne po Panónskej ceste smerom do Petržalky. V čase lúpežného prepadnutia sa v priestoroch banky nachádzalo päť pracovníkov a jeden zákazník, nik nebol zranený. Vyšetrovateľ Policajného zboru už začal trestné stíhanie vo veci trestného činu lúpeže.

Páchateľom je vysoký asi 170 až 175 cm, strednej postavy, oblečenú mal čiernu bundu s bielymi pásmi na rukávoch, čierne športové nohavice, čierne tenisky a na rukách mal čierne rukavice. Muž mal na hlave a tvári čiernu parochňu s bradou.

- - Inzercia - -