Dnes je piatok, 01.júl 2022, meniny má: Diana
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Daniela Hantuchová a Juraj Bača potešili deti

december 20, 2017 - 16:13
Na Transplantačnej jednotke kostnej drene, Kliniky detskej hematológie a onkológie Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Bratislava sa dnes odovzdávali predčasné “vianočné” dary. Vďaka Nadácii Kvapka Nádeje a spoločnosti Panta Rhei spolu s jej zákazníkmi pribudli nové moderné elektricky polohovateľné postele a špeciálny nemocničný nábytok v hodnote takmer 10.000,- Eur, všetko určené pre dlhodobo hospitalizovaných detských onkologických a hematologických pacientov.
Foto: 

Jedná sa o dokončenie modernizácie izieb na tomto oddelení. Finančné prostriedky na nákup zariadenia boli získané spoluprácou nadácie so spoločnosťou Panta Rhei. Z rúk zástupcov nadácie Daniely Hantuchovej, Štefana Bernáta a výkonného riaditeľa Panta Rhei Miloša Božeka dar prevzala MUDr. Júlia Horáková, primárka Transplantačnej jednotky kostnej drene.

Detským pacientom oddelenia zároveň pribudla aj malá knižnica z titulov Panta Rhei a úsmev na ich tvárach vyčarila aj spoločná fotka so svetovou tenistkou a členkou správnej rady Nadácie Kvapka Nádeje Danielou Hantuchovou a obľúbeným hercom Juraj Bačom.

“Veríme, že zabezpečenie špičkových liečebných podmienok, ale aj maximálneho možného pohodlia, pre dlhodobo hospitalizovaných detských pacientov a ich rodičov, významne prispieva k úspešnosti náročnej onkologickej a hematologickej liečby, nie len po fyziologickej, ale aj po psychickej stránke”, povedal Štefan Bernát, správca Nadácie Kvapka Nádeje.

Výkonný riaditeľ spoločnosti Panta Rhei Miloš Božek dodal: “Teší nás, že sa naši zákazníci naozaj veľmi aktívne podieľali na jesennej kampani “O Kvapku Lepšia Kniha”, v rámci ktorej mali vo všetkých kníhkupectvách Panta Rhei možnosť venovať na charitatívne aktivity nadácie finančný dar v hodnote 1% svojho nákupu. Je skvelé, že prvú časť z celkovej vyzbieranej sumy 25.000 EUR, sa podarilo už v tak krátkom čase pretaviť do takéhoto významného a užitočného daru, ktorý bude slúžiť detským pacientom z celého Slovenska. Budeme radi,, keď aj v budúcnosti spoločne pomôžeme Nadácii Kvapka Nádeje”.

,,Veľmi nás teší, že našim malým pacientom, ktorí sú neraz hospitalizovaní celé mesiace, okrem lekárov a sestier pomáha veľa dobrovoľníkov a medzi nimi dlhodobo aj Nadácia Kvapka Nádeje. Naši malí pacienti tak svoj ťažký boj o záchranu života zvládajú o kvapku ľahšie,” povedal doc. MUDr. Ladislav Kužela, CSc., MPH, a poďakoval Nadácie Kvapka nádeje za dlhoročnú pomoc.

“Sme vďační za to, že nám Nadácia Kvapka Nádeje, podobne ako po minulé roky, pomohla s realizáciou ďalšej dôležitej súčasti nášho oddelenia, ktorou bol projekt renovácie a modernizácie troch izieb  v prednej semisterilnej časti  transplantačného centra. Zvýšenie komfortu detí, ktoré na našom oddelení trávia často aj mesiace, prispeje výraznou mierou k optimalizácií liečebných procesov a zvýšeniu úspešnosti liečby našich pacientov”, poďakovala darcom aj primárka Transplantačnej jednotky kostnej drene MUDr. Júlia Horáková

- - Inzercia - -