Dnes je pondelok, 15.august 2022, meniny má: Marcela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Dnes pokrstia princa Louisa: Kráľovská rodina zverejnila detaily tohto veľkého dňa!

júl 09, 2018 - 14:44
V kráľovskej kaplnke St James's Palace dnes pokrstia princa Louisa, tretieho potomka vojvodu a vojvodkyne z Cambridgea. Jedenásťtýždňového syna princa Williama a jeho manželky Catherine pokrstí arcibiskup z Canterbury Justin Welby. Štyridsaťminútová tradičná náboženská ceremónia sa začne o 16:00 miestneho času.
Foto: 

Krstné rúcho ako starší súrodenci, voda z rieky Jordán

Louis bude mať počas krstu na sebe rovnaké krstné rúcho ako jeho starší súrodenci, princ George a princezná Charlotte. Odev, ktorý ušila kráľovnina krajčírka Angela Kelly, je replikou rúcha, ktoré v roku 1841 vyrobili pre najstaršiu dcéru kráľovnej Viktórie, no v súčasnosti je už príliš krehké. Pri krste malého princa podľa tradície použijú vodu z rieky Jordán.

V oficiálnom vyhlásení sa píše aj to, že vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge pozvú na súkromný čaj v hoteli Clarence House najbližšiu rodinu a priateľov. Hosťom ponúknu kúsky torty, ktorá bola odobratá zo svadobnej torty princa Williama a jeho manželky.

krst1.jpg

Foto: 
Instagram

Kráľovná Alžbeta II. sa krstu pravdepodobne nezúčastní

Podľa oficiálnych správ z paláca kráľovná Alžbeta II. a jej manžel, princ Philip, sa na krste nezúčastnia. Vo vyhlásení sú vymenovaní títo hostia:

  • princ z Walesu a vojvodkyňa z Cornwallu
  • vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu
  • pán a pani Middletonovci, pán a pani Matthewsovci a pán James Middleton
  • krstní rodičia princa Louisa a ich manželia/manželky

Podľa oficiálnych správ z paláca to tak asi bude. Kráľovná Alžbeta II. a jej manžel, princ Philip, by sa na krstinách zrejme nezúčastnia. V oficiálnom vyhlásení sú presne menovaní hostia, ktorí budú prítomní na krste princa Louisa.

Krstní rodičia

Rodičia malého Louisa sa rozhodli, že krstnými rodičmi sa stanú:

  • pán Nicholas van Cutsem
  • pán Guy Pelly
  • pán Harry Aubrey-Fletcher
  • lady Laura Meade
  • pani Robert Carter
  • slečna Lucy Middletonová

krst.jpg

Foto: 
Instagram

Princ Louis z Cambridgea sa narodil 23. apríla o 11:01 v londýnskej St Mary's Hospital. Louis Arthur Charles je piaty v poradovníku čakateľov na trón.

catherine.jpg

Foto: 
SITA

Catherine a William sa zoznámili v roku 2001 na univerzite v Škótsku. Pár tvoria od roku 2003. Zásnuby sa konali v októbri 2010, keď princ svojej nastávajúcej daroval 18-karátový zafírový prsteň, ktorý patril jeho matke.

Svadba roka, ako ju označili médiá, sa konala 29. apríla 2011.Ženích navliekol neveste na prst obrúčku z waleského zlata, ktoré darovala svojmu vnukovi kráľovná Alžbeta II. krátko po jeho zásnubách. Dvojicu sobášila hlava anglikánskej cirkvi - arcibiskup z Canterbury Rowan Williams.

Ich prvorodený syn George Alexander Louis prišiel na svet 22. júla 2013 a dcéra Charlotte Elizabeth Diana sa narodila 2. mája 2015.

william.jpg

Foto: 
SITA

- - Inzercia - -