Dnes je pondelok, 15.august 2022, meniny má: Marcela
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Zora Czoborová pokrstila nové DVD. Krstnou mamou sa stala dcéra známej moderátorky

november 22, 2019 - 09:30
Slovenská fitneska Zora Czoborová pokrstila v jednom z bratislavských hotelov dve nové DVD, Baby mama a Fit & Slim. K vzniku prvého z nich Czoborovú inšpirovali mamy s deťmi, ktoré chodili cvičiť do jej centra.
Foto: 

 „Od roku 2000 bolo otvorené Zora Centrum, kde sme mali cvičenia Baby mama, pracovali sme s mamičkami, ktoré mali malé detičky, a teda necvičili tam len mamičky, ale v druhej polovici hodiny aj deti a zdokonaľovali si koordináciu tela. Dostávala som vtedy strašne veľa otázok od mám, čo majú robiť po pôrode, pretože ich bolí dolná či horná časť chrbta, predsa len stále chodili s tými deťmi na rukách... Na základe toho dopytu teda vzniklo toto DVD,“ vysvetlila Czoborová v úvode večera.

„U nás v Bratislave to je zároveň jednoduché. Máte bábätko, môžete si vybrať cvičenie. Všade na Slovensku však takéto možnosti nie sú, a keď máte detičky dve, tri, štyri, tak si, samozrejme, nemôžete dovoliť s tým najmenším odbehnúť niekam do fitka, takže sme využili to, že to dieťatko trávi s maminkou čas. Bábätko využívate aj ako záťaž a cvičíte s ním, a keď sa dopracujete k tomu, že vám bábätko zaspinká, môžete si zacvičiť aj sama,“ priblížila známa fitneska.

Na DVD sa spolu s Czoborovou predstaví jej kamarátka Andrea Puskailer so synom Samkom. Cvičenie na DVD trvá zhruba hodinu, pričom je rozdelené do kapitol podľa jednotlivých partií tela, ktoré si tak mamičky môžu precvičiť aj zvlášť. Krstnou mamou DVD sa stala malá dcérka Miriam Kalisovej Mia. Nosič pokrstila mliekom.

Druhým DVD, ktoré počas večera Czoborová predstavila, je DVD Fit & Slim. Na ňom sa po boku populárnej trénerky predstavili aj Zuzana Vačková, Karin Haydu, Kvetka Horváthová a Veronika Nízlová. Tie v jednej časti DVD predvádzajú každá zvlášť spolu so Zorou cviky na vybrané partie tela a všetky spolu cvičia i choreografiu. Tú Czoborovej pomohol postaviť Miňo Kereš. „Pálilo to, ale strašne... Boli to fakt bomby. Ja som ale bola úplne šťastná, boli to najkrajšie dni uplynulého leta, užili sme si naozaj veľa zábavy. Určite si to všetko zacvičím doma znova,“ podotkla Nízlová.

„Bolo to veľmi ťažké, ja som mala pocit, že cvičím aj ušami, všetko ma bolelo, fakt,“ povedala vzápätí Haydu, ktorej zobrala mikrofón z rúk Kveta Horváthová. „Ja som najviac čumela, keď sme boli na tých nácvikoch. Bol to pre mňa šok, pretože posilňovanie síce môžem, ale o choreografii som sa dozvedela až dodatočne, do poslednej chvíle som nevedela, že tam bude aj nejaká zostava a nejaké tance, a keďže ja som tanečne "veľmi zdatná", mala som z toho veľkú radosť. Ďakujem ti, Zori, veľmi pekne, že si ma do tohto projektu zavolala...,“ zasmiala sa moderátorka. „Nácviky boli mega, tanec ma strašne bavil, posilňovanie bolo úplne suprové... Bojujeme, snažíme sa, robíme všetko preto, aby sme vyzerali tak, aby sme so sebou boli spokojné. Každá máme nejaké svoje limity a možnosti. Iné je, keď niekto cvičí od rána do večera celý život a iné je rekreačné cvičenie, no toto DVD ponúka alternatívu naozaj pre všetkých,“ uznala napokon Vačková.

Druhé DVD, v závere ktorého je zahrnutý aj strečing, si možno opäť, nakoľko je tiež rozdelené do častí podľa jednotlivých partií tela, púšťať po kapitolách. Jeho krstným otcom sa stal choreograf Miňo Kereš. „Ja tomu DVD želám, aby sa zošúchalo a zodrelo tak, ako sa pri tom natáčaní zodreli aj dievčatá. Keď sa budú tak ako tieto baby tešiť z toho DVD všetky ženy a nie len ženy, tak to bude úspech. To mu prajem,“ povedal známy tanečník, na ktorého slová nadviazala Czoborová.

Aby tu po nej niečo zostalo

„Ďakujem vám všetkým, celému tímu. Boli ste úžasní. Ja som do tohto projektu išla s takou malou dušičkou, a tak ma povzbudilo a nakopávalo, že každý, komu som ho prezentovala, hovoril 'Wááu, to je super nápad.' Celý tím bol absolútne profesionálny, veľakrát ani nejedli... Ľudia sa ma pýtajú, 'Prečo takéto niečo robíš?' Hovorím si, no preto, aby po mne niečo zostalo a aj pod tým vianočným stromčekom je to napokon krajšie, keď niekomu dáte DVD, ako len USB kľúč alebo online link. Preto to je,“ vyznala sa na záver.

Video z prípravy DVD si môžete pozrieť TU.

Zdroj foto: Zora Czoborová Instagram, Facebook

- - Inzercia - -