Dnes je pondelok, 15.august 2022, meniny má: Marcela
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Pocta Slovanu

november 27, 2020 - 14:58
„Slovan ti nie je len športový klub. Slovan je spoločenský fenomén, ktorý sa stal súčasťou života mnohých generácií fanúšikov tohto úžasného športu.“ To sú slová autora jedinečnej knižnej publikácie Slovan do toho, spisovateľa Ľuboša Juríka, ktorými dnes, 28. 11. uvádzal do života svoje dielo.
Foto: 
Ramon Leško

Na tomto podujatí samozrejme nesmela chýbať ani redakcia Metropola. Tak ako desiatky iných zvedavcov, fanúšikov, ale aj futbalových legiend sme v priestore pred kinom Lumière čakali na slávnostný moment, kedy budeme môcť po prvý krát zalistovať v tejto jedinečnej kronike, ktorá mapuje už viac ako sto ročnú históriu klubu, ktorý mal, podľa slov autora fanúšikov „Od Čiernej nad Tisou po Cheb.“

krst8.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Pre Metropolu bola táto udalosť o to vzácnejšia, že sa osobne týkala dvoch Osobností Bratislavy, ktorých si v tomto roku vybrali čitatelia nášho mesačníka v obľúbenej a populárnej  čitateľskej ankete Osobnosť Bratislavy.  V roku 2020  sa toto ocenenie ušlo nielen autorovi knihy, Ľubošovi Juríkovi, ale aj jednému z hlavných protagonistov slovenského futbalu, legendárnemu trénerovi našej reprezentácie, Jozefovi Venglošovi, ktorý v roku 1976 doviedol reprezentačný tím Československa až k titulu Majstrov Európy.

- - Inzercia - -