Dnes je utorok, 28.jún 2022, meniny má: Beáta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Známi ockovia poukazujú na zodpovednosť a význam otcovstva

august 03, 2021 - 13:00
Nezáleží na tom, či vás učil jazdiť na bicykli, plávať, orientovať sa v turistických mapách alebo sedel dlhé hodiny za volantom, aby vás bezpečne doviezol do cieľa. Ocko má v živote každého dieťaťa nezameniteľné miesto. Je jeho vzorom a aj v dnešnej dobe pandémie mu môže ísť príkladom. A vlastne celej spoločnosti.
Foto: 
Familypark

Slovenské rodiny sa rozhodli odmeniť sa za dlhé mesiace poslušnosti a zodpovedného prístupu. Kufre sa balia, počuť zapínanie zipsov, štartovanie áut a prejavy nefalšovanej detskej radosti z cestovnej horúčky. Nezáleží na tom, či vyrážate na prázdniny k babke, ku slovenskému moru alebo do neďalekého Familyparku v Rakúsku. Spoločné chvíle sa počítajú a pre zdravé rodinné vzťahy sú kľúčové. Aby boli zdravé nielen vzťahy, ale aj samotní členovia rodiny, pri cestovaní počas leta je dôležité naďalej dodržiavať všetky opatrenia a protiepidemické zásady. Medzi ne patrí aj očkovanie. Ockovia môžu byť vzorom, veď sú hlavou samotnej rodiny. Zodpovednosť za zdravie tej svojej neberie na ľahkú váhu ani obľúbený rozhlasový moderátor a talentovaný raper Dušan „Šorty“ Berky. Svoje rozhodnutie zaočkovať sa neľutuje, pretože mu umožnilo priblížiť sa k životu, aký sme poznali pred samotnou pandémiou. „Je to cesta, ako ochrániť nielen seba, ale aj mojich blízkych. Cesta ako si užiť cestovanie, zábavu a ostatné dôležité veci, prirodzene patriace k životu človeka. Všetko bez obmedzení a strachu z ochorenia,“ vysvetľuje Šorty.

 

Ako otec si uvedomil, aká dôležitá je jeho rola pre rodinu a akým vzorom by chcel byť pre dcéru či partnerku. „Otec je hlava rodiny, mal by byť zodpovedný, starostlivý a malo by mu záležať na tom, aby jeho dieťa malo všetko, čo potrebuje.“ Aj preto sa rozhodol zapojiť do kampane #ockovanie, ktorá spája potrebu chrániť svojich blízkych, ale aj dopriať si spoločné chvíle s rodinou pri šťastných aktivitách bez strachu.

- - Inzercia - -