Dnes je piatok, 01.júl 2022, meniny má: Diana
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Martin Klus: YouTube si za odstraňovanie antivaxerských videí zaslúži pochvalu

október 06, 2021 - 10:09
Sloboda prejavu by mala byť podľa Martina Klusa (SaS) na sociálnych sieťach spojená s väčšou zodpovednosťou.
Foto: 
shutterstock.com

Za odstraňovanie antivaxerských videí si YouTube zaslúži pochvalu. Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Martin Klus (SaS) to uviedol vo svojom profile na sociálnej sieti. Dúfa, že k podobnému kroku sa odhodlá aj najpoužívanejšia sieť v Slovenskej republike.

„Vítam tento krok, pretože je ukážkou toho, ako by sociálne siete mali brániť šíreniu dezinformácií, nielen medicínskych konšpiračných teórií. Podobne aj najpoužívanejšia sieť na Slovensku prednedávnom znova zakročila proti extrémistickým a konšpiračným skupinám a začala napríklad zablokovaním nemeckej siete šíriacej dezinformácie o COVID-19,“ povedal. Dodal však, že aj súčasné kroky ani zďaleka nestačia.

Klus pripomína, že sa opakovane na domácich aj zahraničných fórach snaží pripomínať, že sloboda prejavu musí byť v rámci sociálnych sietí spojená s väčšou mierou zodpovednosti a oveľa väčším zapojením sa do boja proti šíreniu falošných správ či klamstiev. Zdôraznil aj hrozbu falošných profilov na sociálnych sieťach, ktoré ohrozujú aj profily politikov.

- - Inzercia - -