Dnes je piatok, 01.júl 2022, meniny má: Diana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Dištančne sa vzdeláva 4,2 percenta žiakov

október 07, 2021 - 13:58
Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) ďalej informoval, že v škole sa momentálne vzdeláva 95,8 percenta žiakov.
Foto: 
shutterstock.com

Dištančne sa v súčasnosti vzdeláva 4,2 percenta žiakov, pričom online sa vzdeláva 3,3 percenta a offline cez telefón alebo pracovné listy 0,9 percenta. V škole sa vzdeláva 96,2 percenta žiakov. Informoval o tom pred rokovaním vlády minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS). Ide o údaj, ktorý rezortu školstva do pondelka 4. októbra zaslalo okolo 87 percent z celkového počtu 6 870 škôl. Školy by mali dáta pravidelne zasielať každý pondelok, respektíve po každej jednej zmene, ktorá nastane v rámci školy.

„Vo všetkých fázach, či už je to bordová alebo čierna, sú všetky školy otvorené pre všetky deti,“ zdôraznil minister. Doplnil, že iba z pozície riaditeľa, respektíve regionálneho úradu verejného zdravotníctva môže byť prerušené vyučovanie v jednotlivých triedach.

Uplynulý týždeň sa na školách vykonalo 260-tisíc antigénových samotestov. Pozitívne boli vyhodnotených 0,38 percenta. Pozitívny test na ochorenie COVID-19 evidovali u zhruba dvetisíc žiakov, čo predstavuje 0,2 percenta a u viac ako 550 zamestnancov škôl, čo je 0,6 percenta.

Za ostatné štyri týždne sa priemerný počet žiakov na dištančnom vzdelávaní pohyboval okolo štyroch percent. Dodal, že klesá počet pozitívnych samotestov, pričom sa zvyšuje zber dát. „Čísla sú naozaj pozitívne a potvrdzujú, že školy nie sú takým ohniskom, ako sa predpokladalo a všetky vykonané opatrenia stále fungujú,“ priblížil Gröhling. Dodal, že v súčasnosti diskutujú s Ministerstvom zdravotníctva SR o ďalších opatreniach, či a ako bude do budúcna fungovať overovanie pozitivity samotestov a dokedy sa bude testovať. Potvrdil, že debatujú aj o možnosti priority učiteľov pri tretej dávke vakcíny.

- - Inzercia - -