Dnes je pondelok, 04.júl 2022, meniny má: Prokop
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Pašek: Neuniesol ťarchu smrti hokejistu Borisa Sádeckého

november 12, 2021 - 15:00
Pašek ml., ktorý mal 36 rokov, spáchal samovraždu dva dni po úmrtí 24-ročného Sádeckého. „Z obsahu listu vyplýva, že šéf klubu prevzal zodpovednosť za smrť hokejistu. Za vinníka jeho tragédie v mladom veku označil seba," uviedol pre PRAVDA.sk vysokopostavený zdroj z polície.
Foto: 
Facebook

Ako píše PRAVDA, podľa tohto zdroja sa Sádecký na začiatku ligovej sezóny necítil zdravotne optimálne. Pocitovo to však s jeho srdcom nebolo nič vážne alebo podozrivé. Radil sa s Pašekom, či má pre istotu podstúpiť špeciálne vyšetrenia a byť na pozorovaní. Znamenalo by to, že nejaký čas by za klub nenastupoval na ľade. Pašek ml. povedal Sádeckému, aby hral. Ten si po rozhovore s ním nedal preveriť svoj zdravotný stav.

Pašeka ml. našli obeseného na bratislavskej Kolibe 5. novembra. „Svedkovia, ktorí s ním boli v kontakte po smrti Sádeckého, zhodne potvrdili, že tragédia ním otriasla. Prejavovalo sa to aj tým, že fajčil jednu cigaretu za druhou," povedal policajný zdroj.

Samovraždu spáchal tak, že sa obesil na lane upevnenom na konári. „Na mieste činu kriminalisti zaistili medzi stopami aj veľa cigaretových ohorkov. Analýza potvrdila, že cigarety vyfajčil Pašek ml.," poznamenal zdroj.

- - Inzercia - -