Dnes je utorok, 28.jún 2022, meniny má: Beáta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Právnik Rado Procházka vydáva román Brichtov boj

december 03, 2021 - 16:00
Brichtov boj je miestami tragikomická, miestami romantická skorodetektívka zo slovenskej súčasnosti. Prináša fiktívny príbeh mladého bratislavského architekta, ktorý sa dostal do sporu s klientom. Postupne zisťuje, že súper je silnejší, ako čakal, a že svet nie je vždy to najpriateľskejšie miesto na život. Zvlášť, keď človek podľahne pocitu, že na ten svet zostal sám.
Foto: 
Ikar

Radoslava Procházku poznáme ako bývalého politika, šikovného právnika a autora zaujímavých publicistických textov s právnou tematikou.
No teraz sa ukazuje aj ako výborný spisovateľ. Procházka totiž píše pohodovým a uvoľneným štýlom, číta sa ľahko, so záujmom a zaujatím.

radoslav_prochazka.jpg

Rado Prochádzka
Právnik Rado Procházka vydáva román Brichtov boj
Foto: 
Ikar

Príbeh sa odohráva v pokoronovej Bratislave, kde sa mladý architekt Martin Brichta snaží zachrániť rodinnú firmu. Hoci získal veľkú zákazku od spoločnosťou vyzdvihovaného developera s dokonalým mediálnym obrazom, nie je všetko také, ako sa na prvý pohľad javí.  Brichta zisťuje, že v jeho boji so zlom prezlečeným za dobro, potrebuje viac ako len nepriestrelné zmluvy a testosterón.
Potrebuje šťastie.

Brichtov boj je skvelý príbeh bratislavského architekta a jeho boj s developerom. Autor nezaprie skúsenosť s právnym prostredím, ale skôr než prípadovú štúdiu justičnej krivdy ponúka čitateľovi príležitosť zamyslieť sa, a domyslieť, čo pocit nespravodlivosti s niekým môže – a nemusí – urobiť. Jeho právno-súdne vsuvky neprekážajú, skôr odhaľujú zákulisie a skutočnú pokrútenosť našich paragrafov.

"Písanie pramení v potrebe rozmýšľať o svete, a v snahe ho pochopiť, pričom svetom je pre mňa fyzický kontakt človeka s okolím a jeho vedomá reflexia tohto kontaktu. O týchto témach už sa v mojom veku najlepšie uvažuje a komunikuje v žánri krásnej literatúry," tvrdí Radoslav Procházka o svojej knihe, ktorá vyšla vo vydavateľstve Ikar.

- - Inzercia - -