Dnes je štvrtok, 26.máj 2022, meniny má: Dušan
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Nebojte sa zmeny: Alena a jej životná výhra

december 07, 2021 - 13:44
Podstúpiť radikálnu premenu chce skutočne veľa odhodlania a niekedy nás podobná myšlienka zneistí a vydesí. Práve preto je tu projekt NEBOJTE SA ZMENY, ktorý vás presvedčí, že urobiť niečo pre seba nebol nikdy zlý nápad. Hlavnými partnermi tohto projektu sú: Súkromná klinika dermatológie, estetickej medicíny a plastickej chirurgie NU’CLINIC a dietetické centrum Natur House.
Foto: 
Ramon Leško

Šťastnou kandidátkou, ktorú sme vám predstavili pred piatimi mesiacmi je pani Alena Pajtinková, ktorá po mnohých negatívnych životných zmenách chcela, naopak, siahnuť po zmenách príjemných.

ram_8322.jpg

Foto: 
Ramon Leško

nebojte_sa_zmeny_12.jpg

Pani Alena na začiatku svojej cesty za novým vzhľadom
Nebojte sa zmeny: Alena a jej životná výhra
Foto: 
Ramon Leško

„Ako všetky ženy, tak aj ja sa rada páčim a chcem byť pekná. No s pribúdajúcimi rokmi a životnými útrapami sa mi to menej a menej darí,“ priznala prvá figurantka druhej série ešte úplne v úvode. Pani Pajtinková si vyskúšala takmer všetko. Dedinský i mestský život, manželstvo, rozvod a vychovala dve krásne deti. V rámci svojho zamestnania doslova stojí pri zrode nových životov, ako pôrodná asistentka. Začala mať pocit, akoby jej na starostlivosť o seba neostával čas, no chcela sa znovu cítiť krásna a plná chuti do života. „Keď som sa predtým nezľakla zmeny, ktorá ma čakala a zvládla som ju, tak v tomto prípade sa už vôbec nemusím báť,“ povedala odhodlane. Ako to celé dopadlo? Začítajte sa s nami do skutočného príbehu, kde ľudská vytrvalosť a motivácia nepozná výhovorky.

Prvou zastávkou za vysnívaným vzhľadom bola kontrola u dietologičky PhDr. Radoslavy Kabaňovej z pobočky dietetického centra Natur House.

nebojte_sa_zmeny_zabery_po_6.jpg

Schudnutá a okrášlená Alena s PhDr. Radoslavou kabaňovou v centre Natur House
Nebojte sa zmeny: Alena a jej životná výhra
Foto: 
Ramon Leško

Pani Pajtinková si rovnako ako dietologička Phdr. Radoslava Kabaňová z domu výživového poradenstva Natur House uvedomuje, že zmena zovňajšku sa prejaví aj vnútri a zasiahne do súkromného a pracovného života. Väčšinou pozitívne.

Dnes, po takmer päťmesačnom striktnom dodržiavaní výživového programu Natur House, sa pani Alena stretáva s obdivnými pohľadmi a komentármi kolegýň, pacientov i blízkych. Jej cesta nebola ľahká a život jej pod nohy hádzal polená, pri ktorých by iní možno svoje odhodlanie zavesili na klinec, ale to by nebola ona. Predsavzala si vytrvať, nech sa deje čokoľvek. Napriek nepravidelnému životnému režimu, ktorý ako zdravotná sestra má, poctivo nasledovala poradenstvo Natur House a dochádzala zo Zvolena do Bratislavy na pravidelné kontroly. Nezastavili ju ani nočné, ktoré sú pre ľudí snažiacich sa o zmenu, často kameňom úrazu. „Toto je naozaj trošku komplikovanejšie, ale dala to,“ hovorí  Phdr. Radoslava Kabaňová  z centra individuálneho výživového poradenstva Natur House a pokračuje, „váha možno preto ide dolu pomalšie u ľudí čo majú nočné zmeny, ale ste príkladom toho, že to ide a všetko ostatné sú výhovorky.“  Nezastavili ju ani rodinné či pracovné oslavy, kde sa stoly prehýbali pod množstvom dobrôt. Nezastavil ju ani fakt, že jej partner si svoju stravu neupravil a teda musela bojovať sama. „Povedal, že bol so mnou spokojný aj predtým a tak varím pre každého z nás zvlášť,“ hovorí pani Alena. Poľavila niekedy? „Ja mám veľmi rada sladké, tak to bolo niekedy ťažké odolať, ale keď už som si niečo dala, vždy to bol iba maličký kúštiček a zvyšok som vyhodila. Napríklad z bonbónu som si len odhryzla, aby som uspokojila chuť a to bolo všetko.“

nebojte_sa_zmeny_20.jpg

Jedálniček navrhnutý centrom Natur House je vždy vyvážený a udržateľný.
Nebojte sa zmeny: Alena a jej životná výhra
Foto: 
Ramon Leško

Nebývala počas režimu hladná? „Program Natur House je podložený patentovanou lekárskou štúdiou a na svete funguje už 33 rokov. Ľudia v presne určenom počte jedál a doplnkov výživy dostanú všetku biochémiu, ktorú telo potrebuje a ja hneď viem, keď vynechajú napríklad večeru,“ vysvetľuje dietologička Phdr. Radoslava Kabaňová. Telo je skutočne pravidelne zásobované zložkami, ktoré potrebuje a teda neostáva priestor na vlčí hlad či nárazové jedenie. Základ stravy tvorí stredomorský jedálniček, ktorý výskumy považujú za ideálny a vyvážený. „V tej strave majú všetko a pomáhame si aj našimi apulkami, ktoré sú nabité fytonutrientami a ďalšími cennými zložkami,“ vysvetľuje ďalej dietologička.

nebojte_sa_zmeny_19.jpg

V strave sa používajú aj doplnky výživy plné cenných nutrientov.
Nebojte sa zmeny: Alena a jej životná výhra
Foto: 
Ramon Leško

Klient sa najprv nastavuje na ideálny režim a potom sa pracuje na jeho dodržiavaní.  „Vždy musíme prísť na to, čo u klienta zafunguje, či ide o odbúravanie tuku alebo zadržiavanie vody a podľa toho ho nastavujeme na ďalší týždeň,“ ozrejmuje Phdr. Radoslava Kabaňová.  „Najprv som chodila každý týždeň a potom už stačilo každé dva“, potvrdzuje pani Pajtinková. A práve pri nastavovaní režimu sú výživové doplnky odporúčané Natur Housom nevyhnutné, keďže telo zásobia tým, čo je preň kľúčové v danom týždni.

nebojte_sa_zmeny_zabery_po_8.jpg

PhDr. Kabaňová má radosť z úspechu svojich klientov.
Nebojte sa zmeny: Alena a jej životná výhra
Foto: 
Ramon Leško

Ešte na úplnom začiatku, keď pani Alene náš tím volal s informáciou o výhre, šťastím zvolala: „Ďakujem, ďakujem vám, je to pre mňa životná výhra!“ A mala pravdu. Pani Pajtinková sa, aj vďaka pomoci centra výživového poradenstva Natur House, cíti a vyzerá skvele. Tvrdí, že má ešte časť cesty pred sebou, ale my už teraz reálne vidíme krásnu ženu, ktorá žiari a môže byť pre ostatné vzorom. Pre pani Alenu šlo skutočne o životnú výhru. Vďaka nej sa jej vrátil dobrý pocit zo seba samej. A ten si zaslúži každá žena.

- - Inzercia - -