Dnes je pondelok, 04.júl 2022, meniny má: Prokop
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Gratulujeme výherkyni k novému mobilu a všetkým zúčastneným želáme krásne sviatky

december 20, 2021 - 10:20
ŽenskýWeb.sk a Motorola ti priniesli skvelú vianočnú súťaž. Stačilo len správne odpovedať na súťažnú otázku a nový mobil Motorola moto g60 pristane pod vianočným stromčekom. Výherkyňou sa stáva...
Foto: 

Chcete moto g telefón, ktorý vám prinesie tie najlepšie funkcie ako prvý? Telefón moto g60 vám to splní. Snímajte ohurujúce fotky 108 Mpx fotoaparátom s ultravysokým rozlíšením, ktorý je špičkou vo svojej triede. Navyše si vychutnajte nádhernú 6,8-palcovú obrazovku s bleskurýchlou frekvenciou obnovovania 120 Hz2, silný výkon procesora Qualcomm® Snapdragon™ 732G a 6 GB pamäte RAM.

10 tipov od Motoroly, ako sa stať najlepším fotografom s mobilom

Hovorí sa, že najlepší fotoaparát je ten, ktorý máte po ruke. Pretože ako jediný vám v tej chvíli pomôže okamžite zaznamenať vaše spomienky a zážitky. V dnešnej dobe sme len málokedy bez fotoaparátu a to vďaka našim smartfónom. Nielenže dokážeme zachytiť moment v danom okamihu, ale môžeme ho zdieľať s blízkymi a tiež so svetom. 

Nikdy nebolo jednoduchšie robiť úžasné fotografie pomocou fotoaparátu v smartfóne. Od obrázkov prírody až po lahodné jedlo, ktoré ste mali na brunchi, existuje toľko skvelých vecí, ktoré môžete zachytiť a premeniť na spomienky. Ale s toľkými funkciami a možnosťami môže byť ťažké vedieť, čo a kedy použiť. 

Motorola práve uviedla na trh svoj zatiaľ najpokročilejší kamerový systém. Môžete zachytiť neuveriteľne ostré snímky pri slabom osvetlení pomocou 108-megapixelového fotoaparátu s ultra vysokým rozlíšením s technológiou Ultra Pixel, nahrávať video v rozlíšení 8K, najvyššom možnom rozlíšení aké poskytuje smartfón a zaostrovať z neuveriteľných vzdialeností pomocou 50-násobného Super Zoom. Vďaka ultra širokouhlému objektívu zmestíte do záberu 4x viac scény a s funkciou Macro Vision sa priblížte až 5x bližšie k objektu.

Našich 20 tipov vám pomôže stať sa najlepším mobilným fotografom – s najlepšími radami, ako sa vyhnúť rozmazaným záberom na rôznych objektívoch, ktoré môžete použiť na zachytenie dokonalého záberu.  

Potrebujete telefón s dobrým fotoaparátom

Kvalitný fotoaparát má zásadný význam, pokiaľ ide o nasnímanie dokonalého záberu. Našťastie kvalita fotoaparátov smartfónov urobila v posledných rokoch veľký skok vpred. Motorola edge 20 pro obsahuje najpokročilejší kamerový systém, ktorý ponúka 108Mpx hlavný fotoaparát s technológiou Ultra Pixel, 119° ultraširokouhlý objektív, makro objektív, vôbec prvý teleobjektív typu periskop, 50-násobný Super Zoom a 32Mpx selfie fotoaparát, ktorý vám poskytne neuveriteľne ostré a jasné snímky stlačením jediného tlačidla. V nasledujúcich tipoch vám prezradíme, ako čo najlepšie využiť skvelé funkcie fotoaparátu smartfónov rodiny edge 20.

Držte telefón pevne oboma rukami

Aby ste predišli rozmazaným záberom, držte telefón v oboch rukách a lakte si opierajte o niečo pevné. Ak sa stále obávate trasúcich sa rúk, Motorola vám pomôže vstavanou optickou stabilizáciou obrazu (OIS) v teleobjektíve, ktorá automaticky kompenzuje rozmazané obrázky a videá, spôsobené nežiaducim pohybom fotoaparátu. Takže aj keď ste sa priblížili veľmi blízko, stále môžete snímať bez rozmazania. 

Spoznajte všetky funkcie fotoaparátu v telefóne

Fotoaparáty smartfónov majú toľko možností, že môžu byť trochu mätúce. Ak si však nájdete čas na vyskúšanie všetkých funkcií, ktoré fotoaparát vášho telefónu ponúka, môžete fotografovať s istotou. Nezabúdajte, že polovica zábavy je pri tvorbe! Zariadenia motorola edge 20 majú celý rad funkcií, vďaka ktorým môžete svoju hru s fotografiami posunúť na vyššiu úroveň. Od duálneho snímania až po celý rad funkcií a režimov umelej inteligencie na zlepšenie osvetlenia, odstránenie chýb, vylepšenie farieb a úpravu nedokonalostí. Ak ste pripravení preskúmať svet fotografií, teraz je tá pravá chvíľa. 

Použite mriežku

Jedným z najjednoduchších a najlepších spôsobov, ako vylepšiť fotografie, je aktivovať zobrazenie mriežky vo fotoaparáte. Takto sa váš displej rozdelí na 9 rovnakých štvorcov, ktoré uľahčia vytvorenie dokonalej kompozície. Ak sa riadite pravidlom zlatého rezu, najdôležitejšie objekty patria do priesečníkov, ktoré priťahujú zrak k ohnisku. Scenérie a rekvizity obklopujúce tento hlavný predmet sa potom stávajú rámami a môžu pridať nejaký kontext alebo zaujímavé prvky do celkového obrazového „príbehu“. Skúste to nabudúce, keď budete fotiť a uvidíte ten rozdiel! 

Zvoľte portrétový režim

Profesionálni fotografi portrétov poznajú šikovné triky, ako správne zaostriť na objekt, či už ide o osobu alebo domáceho miláčika. Dokážu upútať oko diváka tak, aby zaostrilo iba na tvár v zábere. S radom telefónov motorola edge 20 môžete pri fotografovaní jednoducho nastaviť režim portrétu a vytvoriť rovnaký efekt – váš objekt bude jasne zaostrený a pozadie okolo bude mierne rozmazané. 

Nekonečná panoráma

Formát panorámy je v posledných rokoch jedným z najpopulárnejších pre fotografiu a je ľahké pochopiť prečo. Je to krásny obraz, keď sa dá zachytiť celá krajina v jednom zábere. S motorola edge 20 pro zachytíte až 4x viac scenérie vďaka ultra širokouhlému objektívu so 119° uhlom.

Použite priblíženie, ak nie ste dostatočne blízko

Všetci sme sa ocitli v situácii, keď sme chceli nasnímať dokonalú fotku, no nevedeli sme sa k objektu dostatočne priblížiť. Vtedy môže pomôcť vysokokvalitný zoom, aký nájdete v rodine motorola edge 20. Edge 20 pro je vybavený unikátnym periskopovým zoomom, ktorý vám umožní priblížiť sa k objektu až 50-násobne bližšie, zatiaľ čo motorola edge 20 ponúka až 30-násobné priblíženie s teleobjektívom so super zoomom.

Nebojte sa prísť bližšie

Makro objektív Macro Vision, ktorý je k dispozícii na všetkých 3 zariadeniach z rodiny edge 20, vám dáva k dispozícii 5-násobné priblíženie sa k objektu. Získate extrémne detailné zábery už zo vzdialenosti 3 cm, čo je ideálne na fotenie jedla, umeleckých diel, prírody a pod.

Prirodzené svetlo je váš najlepší priateľ

Fotografovanie v prirodzenom svetle vám pomôže zachytiť krásne prirodzené farby. Medzi fotografmi je dobre známa takzvaná „zlatá hodina“ – sú to prvé hodiny po východe slnka a posledná hodina pred západom, keď je slnko nízko nad obzorom a produkuje mäkké svetlo. Fotografie zachytené v tomto časovom úseku sú nádherné a so zariadeniami motorola edge 20 absolútne dokonalé aj vďaka ich 32Mpx objektívu a širokouhlému prednému fotoaparátu, ktorý vás na selfie zmestí všetkých.

Zastavte čas na nočných potulkách

Dokonca aj v noci môžete robiť vysokokvalitné fotografie s úžasnou čistotou a presnými farbami. Stačí zapnúť režim nočného videnia na akomkoľvek zariadení motorola edge 20. Túto funkciu možno zapnúť aj na prednom fotoaparáte, čo vám umožní zachytiť tú najdôležitejšiu selfie počas vášho nočného výletu, spomienku, ktorá tak bude trvať navždy. 

Šťastie sa usmialo na: Katarínu Hovancovú

Srdečne blahoželáme!

- - Inzercia - -