Dnes je sobota, 03.december 2022, meniny má: Oldrich
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Nedarí sa vám schudnúť? Prestaňte sa vyhovárať!

január 13, 2022 - 08:30
Vstup do nového roka je zvyčajne spojený s množstvom predsavzatí. Aspoň u tých z nás, ktorí veria, že niečo končí a niečo nové začína. Posledné dva roky boli obzvlášť náročné, a tak je možno nasledujúci rok vodného tigra vhodným impulzom k tomu, aby sme sa odhodlali ku zmenám. Tento rok by sme mali byť ochotnejší púšťať sa do nových vecí bez ohľadu na strach zo zmien. Poďme sa pozrieť na to, ako teda efektívne zatočiť s jedným z najčastejších predsavzatí a ako ho úspešne dotiahnuť aj do konca.
Foto: 

Výhovorka č.1 - Nedostatok času

Stojíte na štartovacej čiare rozhodnutí a vydať sa priamo v ústrety predsavzatiu schudnúť, ale po zistení, čo a ako by ste mali robiť a jesť, začnete cúvať, pretože na to skrátka nemáte  čas. Pri množstve hotových jedál a polotovarov, ktoré nás v dnešnej zrýchlenej dobe obklopujú, je jednoduché podľahnúť tomu, že sa jedná o najrýchlejší a najpohodlnejší spôsob, ako sa najesť. Lenže pohyb, ruka v ruke s kvalitnou stravou, je základom úspechu. Pripraviť si vopred krabičku s jedlom bohatým na živiny nie je zas tak časovo náročné. A pokiaľ nestíhate ani krabičky, postačí vám šejker k príprave proteínových nápojov a SuperShake na reguláciu hmotnosti od Oriflame. Lahodný nápoj v dvoch príchutiach pripravíte kdekoľvek behom chvíľky a plnohodnotne nahradí aj dve jedlá za deň. 

Výhovorka č. 2 - Nevhodné rozpoloženie

Verte, že aj ľudia, ktorí trénujú pravidelne, majú čas od času deň, kedy sa necítia vo svojej koži. Deň, kedy to skrátka nejde tak, ako by chceli – telo je lenivé, neposlúcha a výkon nie je 100%. Z času na čas príde chvíľa, kedy to nie je ono. A obzvlášť zo začiatku, kedy na štartovacej dráhe môžete mať pocit, že je to stále rovnako náročné. Pokiaľ sa ale zapriete a tých pár kritických dni vydržíte, uvidíte zlepšenie každým tréningom. A keď opäť ten deň ,, blbec‘‘ príde, nevyhovárajte sa naň, pretože viete, že ho viete prekonať.

Výhovorka č. 3 - Zlé počasie

Určite ste už počuli, že neexistuje zlé počasie, len zlé oblečenie. A je to skutočne tak! V zime je chladno, často prší a väčšinu dňa je tma. V lete je zas možno až veľké teplo. Ideálne počasie vyzerá pre každého športovca trošku inak, avšak vyhovárať sa na to, že práve nie je pre trochu pohybu vhodné počasie, vám cestu k vytúženým výsledkom len skomplikuje. V každom období sa dá nájsť pohyb, ktorý si užijete. V lete je priestor na vonkajšie aktivity ako jazda na kolieskových korčuliach, v zime zas na interiérové športy ako skupinové cvičenia, prípadne tanečné kurzy. 

Výhovorka č.4 - Ešte posledný krát zhreším 

Po Vianociach. Tak po Silvestri. Alebo až od pondelka. Dôvod pre oddialenie začiatku si nájdete vždy. K tomu veľmi pomáha nehľadať deň, ktorým začnete, ale začať hneď. Práve dnes! Prehodnoťte svoj jedálniček, prístup ku zdravej strave a životnému štýlu. Neznamená to, že musíte zrušiť účasť na všetkých oslavách, ale skrátka sa budete viac sústrediť na to, na koľké dobroty siahnete. A keď vám to ujde, nič si nevyčítajte, pretože to, čo ste si dopriali, zas druhý deň dokážete vypotiť. 

Výhovorka č.5 - Mám to v génoch

Gény dokážu byť peknými záškodníkmi, ale aj s tým sa dá pracovať. Aj keď genetika našu postavu ovplyvňuje až zo 70 %, stále máte dostatočný manévrovací priestor, aby ste so sebou niečo urobili, a to predovšetkým správnym životným štýlom. Štatistiky hovoria jasne, tzv. Oligogénna obezita alebo tá geneticky zapríčinená síce existuje, avšak týka sa len asi 4-5% populácie. Preto dajte takýmto výhovorkám zbohom. Cieľom nie je dosiahnuť proporcie modeliek z titulných stránok časopisov, ale dosiahnuť pevné zdravie a zdravé telo, s ktorým budete spokojní.  

Produktový tip

SuperShake na reguláciu hmotnosti

SuperShaky od Oriflame predstavujú dokonalé nutrične vyvážené jedlo s prírodnými ingredienciami na rastlinnej báze. Každá porcia je bohatá na potrebné živiny, má vysoký obsah proteínov a vlákniny, obsahuje zdravé tuky a 23 esenciálnych vitamínov a minerálov. Zloženie je navrhnuté tak, aby vás dostatočne zasýtilo a v priebehu dňa dodalo potrebnú energiu. Nutrične vyvážené koktejly vám umožnia jednoducho rozvrhnúť jedlo, porcie a kalórie. Plnohodnotne nahradia aj 2 jedlá za deň. Vďaka bielkovinám uspokojíte pocit hladu a udržíte si hladinu energie, zatiaľ čo s vlákninou podporíte trávenie. Koktejly si vychutnajte v lahodnej vanilkovej alebo čokoládovej príchuti. 

Cena: 41,90 € (21 porcí, 525 g)

Dostupné na e-shope: https://sk.oriflame.com

- - Inzercia - -