Dnes je sobota, 03.december 2022, meniny má: Oldrich
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Nebojte sa zmeny: Alena je dôkaz, že zázraky sa dejú

január 12, 2022 - 17:54
Súkromná klinika dermatológie, estetickej medicíny a plastickej chirurgie NU’CLINIC bola druhou zastávkou pani Aleny Pajtinkovej, pôrodnej asistentky zo Zvolena, ktorá sa stala šťastnou výherkyňou v projekte Nebojte sa zmeny. Ako sa na svoje rozhodnutie pozerá spätne? A aké zázraky sa na klinike udiali? Začítajte sa s nami do príbehu, kde odhodlanie víťazí nad výhovorkami. Prečítajte si o tom, ako môžu ženy nájsť najkrajšiu verziu svojho ja a posunúť tak svoj život do úplne iných dimennzií.
Foto: 
Ramón Leško

Ako sa tím na čele s primárkou MUDr. Janou Chudíkovou chopil výzvy o navrátenie dobrého pocitu zo seba samej v prípade ich šťastnej pacientky Aleny Pajtinkovej?

zmena_06.jpg

Mudr.Chudíková
Nebojte sa zmeny: Alena a je dôkaz, že zázraky sa dejú

„K dosiahnutiu viditeľného omladenia sme sa rozhodli u pani Aleny realizovať najskôr chirurgické ošetrenia- plastiku očných viečok a chirurgický facelift tváre, ktorými sme zbavili viečka a tvár nadbytočnej ovísajúcej kože a výrazne upravili kontúry tváre. Po chirurgických zákrokoch sme pristúpili k neinvazívnym anti-agingovým procedúram s cieľom dosiahnúť intenzívne zlepšenie kvality pokožky – odstraňovanie pigmentácií a rozšírených cievok na tvári IPL laserom, omladenie pier a doplnenie chýbajúcich objemov tváre kyselinou hyalurónovou a hlboká hydratácia pleti skinboostrom,“ vysvetlila nám Mudr. Chudíková.

zmena_05.jpg

Pani Alena poslala v motivačnom liste do projektu Nebojte sa zmeny túto fotografiu
Nebojte sa zmeny: Alena a je dôkaz, že zázraky sa dejú
Foto: 
Archív AP

Pani Alena mala vekom ochabnuté horné aj dolné viečka a viditeľné tukové vačky na viečkach. Tieto zmeny u nej vyvolali celkovo smutný až unavený výraz tváre. Nie je sa čomu čudovať, veď život sa s pani Alenou nemaznal. A práve v takýchto prípadoch  vie plastická chirurgia spraviť už spomínané zázraky. Ako nám ďalej vysvetlila pani doktorka, „pocit ťažkých a unavených očí a môže vyprovokovať až bolesť hlavy.“ Vtedy už ide o zdravotný problém, preto tento fakt určite netreba brať na ľahkú váhu. Keďže na ochabnuté viečka a tukové vačky už nestačili neinvazívne ošetrenia, skúsený tím sa u pani Alenky rozhodol pre radikálnejšie chirurgické riešenie- blefaroplastiku. „Nie, nebála som sa a čo ma prekvapilo bolo, že operácia skutočne nebolela,“ povedala nám pani Pajtinková na stretnutí pred dvoma týždňami. Samotná operácia trvala približne 1,5 hodiny. Zákrok sa tak radí k jednodňovej chirurgii, keď môže ísť pacient po ošetrení domov. „Od dcéry som si pýtala zrkadlo, hneď, ako mi dali dolu obväzy, vtedy sa však viečka samozrejme ešte len hoja,“ smeje sa na svojej typickej ženskej zvedavosti pani Alena.

zmena_09.jpg

Nebojte sa zmeny: Alena a je dôkaz, že zázraky sa dejú
Foto: 
Ramón Leško

Je prirodzené, že vekom koža povoľuje, za tieto zmeny je zodpovedné oslabenie kolagénového väziva, ktoré tvorí hlavnú opornú kostru k udržaniu pevnej a pružnej kože. Mudr. Chudíková ozrejmuje riešenia tohto problému: „V praxi máme niekoľko možností neinvazívnej korekcie poklesnutých kontúr tváre ako je laserový lifting Fotona 4D alebo spevnenie spodnej časti tváre laserom TightSculpting,  prípadne aplikáciu vstrebateľných nití s liftujúcim efektom.“ Tým, že v tomto prípade by už neinvazívne metódy nedosiahli želaný efekt, pani doktorka zvolila chirurgický facelift, po ktorom nasleduje dvojtýždňová rekonvalescencia v domácom prostredí. Mudr. Chudíková vysvetlila aj ďalší postup: „Vypnutím kože faceliftom v kombinácii s doplnením chýbajúceho objemu výplňami sme dosiahli u pani Aleny dramatický omladzujúci efekt, ktorý bude pretrvávať dlhodobo, po dobu niekoľkých rokov.“

zmena_03.jpg

Všetky procesy, ktorými Alena prešla priniesli želaný výsledok
Nebojte sa zmeny: Alena je dôkaz, že zázraky sa dejú
Foto: 
Ramón Leško

K dosiahnutiu úplnej dokonalosti sa aplikáciou kyseliny hyalurónovej vrátila plnosť a šťavnatosť aj perám. To však ešte stále nebolo úplnou bodkou za procesom k prinavráteniu najkrajšieho ja a k zlepšeniu života. Bolo nevyhnutné zamerať sa ja na hriechy mladosti, akými boli pobyty na slnku bez UV faktora a tým spôsobné pigmentové škvrny. „Preto sme po vyhojení sa po chirurgických zákrokoch pristúpili k odstraňovaniu pigmentácií a rozšírených cievok intenzívnym pulzným svetlom (IPL).  Pri IPL ošetrení je laserová energia pohlcovaná pigmentom nahromadeným v pigmentových škvrnách a krvným farbivom v rozšírených cievkach. Neželaný pigment laser „spáli“ a rozšírené cievky „zlepí“. U pani Aleny je potrebné ošetrenia IPL laserom opakovať v mesačných intervaloch, aby bol výsledný efekt dostatočný. Odmenou je čistejšia a svetlejšia pleť so zjednoteným farebným tónom,“ vysvetlila voľbu tejto metódy Mudr. Chudíková.

zmena_02.jpg

"Určite neľutujem," povedala Alena viackrát počas celého projektu..
Nebojte sa zmeny: Alena je dôkaz, že zázraky sa dejú
Foto: 
Ramón Leško

Tak ako pri vnútornom zdraví, je aj pre udržanie si mladistvej a žiarivej pleti nevyhnutná správna hydratácia. „Po 40-ke sa stupeň hydratácie pleti výrazne znižuje a pokožka ju potrebuje stále viac ako rôzne krémy či séra. Aby bola hladká, jemná a zdravá potrebné je pravidelne ju zásobovať dostatočnou dávkou vlahy. Nestačí len dodržiavať pitný režim a používať drahé krémy, potrebné je zvlhčovať ju zvnútra- skinboostrami,“ hovorí Mudr. Jana Chudíková a pokračuje, „Nakoľko mala pani Alenka pleť suchú a dehydrovanú pristúpili sme k injekčnej aplikácii skinboostra. Zlepšením hydratačných pomerov sa pleť vypla, zlepšil sa tonus a textúra pokožky a odstránila sa citlivosť a pocit pnutia. Navyše, dobre hydratovaná pleť bude pomalšie starnúť a lepšie odolávať slnku a iným poveternostným vplyvom.“

zmena_08.jpg

Nebojte sa zmeny: Alena je dôkaz, že zázraky sa dejú
Foto: 
Nu'Clinic

„Svoje rozhodnutie určite neľutujem,“ spokojne sa usmieva pani Alena. Ako spomenula viackrát, celá premena je pre ňu životnou výhrou. My môžeme len potvrdiť, že sympatická sestrička celá žiari a vznáša sa okolo nej aura spokojnosti a hrdosti. K fantastickému výsledku srdečne gratulujeme, veľa z neho však pani Alena dosiahla sama svojim odhodlaním a pozitívnym prístupom. Za pomoci fundovaných odborníkov je aj hra s kartami, aké sme dostali do vienka riešiteľným rébusom s dobrými prognózami. 

- - Inzercia - -