Dnes je utorok, 28.jún 2022, meniny má: Beáta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Zomrel rockový spevák Meat Loaf

január 21, 2022 - 10:31
Spevák, vlastným menom Michael Lee Aday zomrel vo veku 74 rokov. Jeho manželka Deborah, spolu s dcérami Pearl a Amandou stáli po jeho boku počas posledných 24 hodín. Rodina zatiaľ nezverejnila príčinu úmrtia.
Foto: 
SITA

Správu potrvdila jeho manželka Deborah Gillespie, ktorá na svojom facebooku uviedla: „Jeho úžasná kariéra trvala 6 desaťročí, počas ktorých predal viac ako 100 miliónov albumov po celom svete a hral vo viac ako 65 filmoch vrátane „Fight Club“, „Focus“, „Rocky Horror Picture Show“ a „Wayne's World.“ „Bat Out of Hell “ zostáva jedným z 10 najpredávanejších albumov všetkých čias. Vieme, ako veľa znamenal pre toľkých z vás, a skutočne si vážime všetku lásku a podporu, keď prechádzame týmto obdobím smútku zo straty takého inšpiratívneho umelca a nádherného muža. Ďakujeme vám za pochopenie našej potreby súkromia v tejto chvíli."

Meat Loaf - I'd Do Anything For Love (But I Won't Do That) (Official Music Video)

Meat Loaf, vlastným menom Marvin Lee Aday, sa narodil 27. septembra 1947 v Dallase v americkom štáte Texas. Prezývku „fašírka“, teda Meat Loaf dostal od svojho učiteľa telocviku, ktorému pri cvičení stúpil párkrát na nohu. Prvú pieseň v hitparáde You Took The Words Right Out Of My Mouth mal v máji 1978. V singlovej hitparáde mal sedem skladieb. Najúspešnejšou z nich bola I'd Do Anything For Love v septembri 1993, ktorá sa dostala až na prvé miesto hitparády.

Meat Loaf - Bat Out of Hell (PCM Stereo)

- - Inzercia - -