Dnes je utorok, 28.jún 2022, meniny má: Beáta
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Lucie Vondráčková: "Aj raj môže byť peklom a naopak"

marec 03, 2022 - 10:00
Speváčka Lucie Vondráčková stále pôsobí ako dievčatko. Aj keď prežila v súkromí ťažké chvíle, vyžaruje z nej vyrovnanosť a pohoda. „Som šťastná pri nakrúcaní filmu, klipu, nových pesničiek, pri dabingu, ale i s deťmi doma. A som vďačná za to, že už toľko rokov môžem robiť prácu, ktorá ma baví a vidím pozitívnu spätnú väzbu. Je to splnený sen, “ hovorí.
Foto: 
Archív Lucie Vondráčková

Stretli sme sa na krste knihy Sen menom láska. Ako sa vám spolupracuje s Kamilom Peterajom? 

Je to ako splnený sen… Kamil je tvorba, múdrosť, humor, láskavosť i profesionalita v jednom. Viac si ani nemôžem priať.

Čítate rada knihy? Aké?

Čítam stále... V rôznych jazykoch, rôzne žánre… Často sa mi stáva, že si idem kúpiť niečo na seba a aj tak skončím v kníhkupectve. A, samozrejme, odchádzam odtiaľ s plnou náručou knižiek. Musím konštatovať, že na rozdiel od oblečenia ma knihy bavia. 

V piesni Tak nebuď prekvapená spievate po slovensky, pomáhal vám niekto so slovenčinou? 

Úplne všetci! Veľmi som sa bála, aby som vám váš jazyk neničila. Ale Kamil bol pri nahrávaní, takže som vedela, že som v dobrých rukách.  

Aký máte vzťah k Slovensku a Slovákom?

Mám to tu veľmi rada, odjakživa. Držím vám palce v hokeji, sledujem vašu hudobnú scénu, obdivujem slovenských hercov, ale i váš humor. Proste – som tu veľmi rada.

Čomu všetkému sa aktuálne venujete?

Hudbe, herectvu, dabingu a deťom... No a taktiež sadím stromy, zachraňujem zvieratá – takže sa vôbec nenudím. No a aktuálne sme „do sveta pustili“ kráľovský klip k skladbe Nebuď prekvapená a mám obrovskú radosť z reakcií. Je v trendoch nielen v Česku, ale i na Slovensku. 

Aká bola spolupráca s Kandráčovcami na pesničke Honza?

Úplne osudová. Skladba pôvodne nemala byť duet, ale Ondrej jej svojím hlasom dodal presne to, čo v sebe mala mať. Bola to veľmi krásna práca.

Pochádzate z umeleckej rodiny, otec Jiří je muzikant, mama textárka, teta Helena speváčka. Čo na živote umelkyne máte rada a čo naopak vôbec nie?

Neviem o ničom, čo by túto pestrú cestu kalilo... Každý deň je iný, každý deň je plný nových a kreatívnych ľudí. Je to splnený sen, mám šťastie, že robím to, čo mám rada. 

Aká kultúrna udalosť vás naposledy „dostala“?

Do divadla chodím dosť často. Ak budete mať cestu do Prahy, určite si nenechajte ujsť Studio2. Hrajú fakt krásne veci. Napríklad Dovolená na Jadranu s Evou Holubovou a Bohumilom Kleplom.

Váš svet, to sú muzikály, spev, divadlo, seriály. Z čoho máte najväčšiu radosť?

Mám veľmi rada dabing a činohru. Vždy som zvedavá, čo si na mňa režiséri pripravili. Ale čo ma baví najviac, je rôznorodosť… Každý deň niečo iné, a tak sa nikdy ničoho „neprejem“.

Začali ste hrávať a spievať veľmi mladá. Ako desaťročná v seriáli Územie bielych kráľov, ako dvanásťročná ste ohúrili československý hudobný svet albumom Marmeláda. Ako ste to vnímali vtedy a ako teraz?

Brala som to ako zábavu. Vlastne v podstate rovnako, ako to beriem teraz. Na tom sa nič nezmenilo. Som šťastná pri nakrúcaní filmu, klipu, nových pesničiek, pri dabingu, ale i s deťmi doma. A som vďačná za to, že už toľko rokov môžem robiť prácu, ktorá ma baví a vidím pozitívnu spätnú väzbu. Je to splnený sen. 

Vaši synovia sú aktuálne v podobnom veku, ako ste boli vtedy vy. Dovolili by ste im tak vhupnúť do sveta šoubiznisu, ako ste to urobili vy?

Beriem ich rada „na pľac“, aby videli, čo sa ako vytvára. Ale odporúčam im, aby sa hlavne učili a pozorovali svet. Aby teraz nasávali všetko a až raz nájdu to, po čom ich srdce bude túžiť, bude to ideálne. Sama som zvedavá, čo im život pripraví. 

Váš bývalý muž je hokejista. Inklinujú Adam a Matyáš viac k športu alebo k hudbe? 

Vediem ich k obom. Už na konzervatóriu sa mi páčili chlapci športovo založení a pritom dokázali krásne hrať na klavíri alebo opraviť poličku. Skrátka všestrannosť, ako má byť. Takže deti vediem k literatúre, k športu i cudzím jazykom. Ale hlavne k slušnosti. To mi však dáva naozaj najviac zabrať.

Čo vám chýba zo života v Kanade?

Viete, že nič? Neporovnávam tie dva životy. Každá krajina je krásna a každá je iná. Aj tak záleží na tom, s kým trávime čas. Aj raj môže byť peklom a naopak. Som šťastná tam, kde mám krásnu prácu a kde sú deti.

Máte po rozvode nového priateľa, alebo sú to len fámy?

Momentálne som veľmi šťastná tak, ako som. Český bulvár mi každý týždeň prisudzuje niekoho zaručeného a ja nejako už nemám potrebu niečo potvrdzovať a ani vyvracať. S fanúšikmi sa rada delím o informácie z práce a – súkromie je súkromie. Ale v globále si nemyslím, že žena potrebuje byť neustále zadaná. Ja osobne som rada i sama. 

Momentálne sú v kurze rôzne motivačné knihy a kurzy. Ako vnímate tento trend? Sledujete niečo z toho?

Mám ich veľmi rada. Všade chodím pešo, takže mám neustále v ušiach slúchadlá a počúvam všetko možné. Baví ma teória synchronicity a vôbec čokoľvek, čo možno študovať. Ja som taký večný študent – stále nemám dosť. 

V jednom rozhovore ste povedali, že ste viac realistka ako romantička. Učíte sa z vlastných chýb?

To robíme predsa všetci, nie? Je to základná premisa evolúcie. Som celkom pragmatik a otec i mama v jednej osobe. Takže niekedy jemná, inokedy prísna. Romantické mám rada maximálne filmy a krásne pesničky. Tam je romantika dovolená.

- - Inzercia - -