Dnes je sobota, 03.december 2022, meniny má: Oldrich
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Ako využiť výberovú kávu hneď dvakrát

apríl 01, 2022 - 10:00
Ako správnym kávoholikom je aj vám určite jasné, že kvalita je to, čo hýbe svetom (a nielen tým kávovým). Prvý krok k dokonalému kávovému zážitku vedie práve cez kúpu výberových zŕn z lokálnej pražiarne. S nájdením tých správnych vám vedia ochotne pomôcť kávoví nadšenci z platformy Kávoholik. Nás však zaujíma aj to, čo s kávou ďalej, myslíme potom ako splní svoj účel poskytnutia zážitku z výberových zŕn...
Foto: 
shutterstock

Spýtali ste sa niekedy sami seba, čo s kávou po jej vypití? Hádžete použitú usadeninu rovno do smetného koša? Naozaj? Poznáme lepší spôsob. Pozrite sa s nami na to, ako môžete vzácnu surovinu využiť hneď dvakrát- napríklad v kozmetike.

Je jar a nám sa priam žiada zažiariť. V kozmetike je na podporu rozjasnenej pleti skvelým pomocníkom peeling a práve ten si viete pripraviť doma s použitím kávovej usadeniny, ktorá vám ostala napríklad po obľúbenom rannom „filtri“. Zároveň veríme, že na tvár si chcete dať skutočný kávový créme de la créme a žiaden odpad plný defektov. Preto vždy dbajte na suroviny, ktoré na výrobu kozmetiky z kávy použijete. Poďme sa spolu pozrieť na peeling a jeho výhody.

new_pics_11.jpg

Ako využiť výberovú kávu hneď dvakrát
Foto: 
kávoholik

Benefity peelingu:

  • Hladšia pokožka. Peelingy pomáhajú zbaviť sa odumretých kožných buniek, ktoré sa z tela ešte úplne neodstránili. To vám môže pomôcť získať hladšiu, jasnejšiu a rovnomernejšiu pleť.
  • Zlepšená cirkulácia. Stimulácia povrchu vašej pokožky môže zvýšiť prietok krvi, čo zase môže pomôcť vašej pokožke dodať zdravší lesk.
  • Čisté póry. Peeling tváre môže odstrániť odumreté kožné bunky a oleje, ktoré by inak upchali póry a viedli k vyrážkam.
  • Lepšia absorpcia. Odstránením nahromadených odumretých kožných buniek a iných nečistôt je vaša pokožka schopná efektívnejšie absorbovať ďalšie produkty.

Na popraskané pery a pokožku

Káva nie je len na to, aby ste sa ráno zobudili. Je to tajná zbraň, ktorú môžete použiť na svoju pokožku a pery, aby vyzerali zdravo a šťastne. Táto kombinácia kávovej usadeniny a medu je spoľahlivým spôsobom, ako exfoliovať a hydratovať pery, prípadne rozjasniť pokožku

  1. Lyžicu kvalitnej kávovej usadeniny a med zmiešajte v miske a dobre premiešajte.
  2. Naneste tento peeling na pery a masírujte krúživými pohybmi asi jednu minútu.
  3. Nechajte pôsobiť ako masku ďalšiu minútu.
  4. Zmyte teplou vodou pre okamžitú hydratáciu pier.

Ak chcete tento peeling použiť na tvár, k medu a káve pridajte aj kvalitný olivový olej. Tvár následne masírujte pripravenou zmesou a na konci poriadne opláchnite vlažnou vodou. Voilá. Teraz si už len pripraviť ďalšiu šálku, pri ktorej si oddýchnete. Užite si to.

new_pics_37.jpg

Ako využiť výberovú kávu hneď dvakrát
Foto: 
kávoholik

TIP: V prírodných prístupoch ku kráse sa často zdôrazňuje fakt, že na telo by sme si mali aplikovať len to, čo sa nebojíme zjesť. Platí to aj pri káve. Tá kvalitná, ktorú si vyberiete na pitie je správnou voľbou aj pri príprave domácej kozmetiky z kávovej usadeniny. Myslite na to.

- - Inzercia - -