Dnes je pondelok, 04.júl 2022, meniny má: Prokop
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Pozrite sa na zaujímavosti o našich prsiach, ktoré ste pravdepodobne nevedeli

máj 03, 2022 - 08:30
Čo dokopy viete o vašich prsiach ? Okrem toho, že ľudia majú tendenciu na ne zízať. Čo im prospieva alebo naopak škodí? Aké absurdity a zaujímavosti sú vo svete s nimi spojené? Pozrite sa s nami na zvláštne fakty a zaujímavosti o našich prsiach.
Foto: 
shutterstock

V USA existuje päť štátov, v ktorých sa žena slobodne môže prechádzať hore bez. New York, Havaj, Texas (len Austine), Maine, Ohio. Za tým, že ženy sú na verejnosti hore bez sa skrýva celá oficiálna veda, a v Amerike dokonca aj politické hnutie nazývané Topfreedom. 

Fajčenie predstavuje pre prsia peklo. Okrem mnoho iných nežiadúcich účinkov na naše zdravie, fajčenie neprospieva ani našim prsiam. Chemikálie v cigaretách rozkladajú elastín v našom tele, čoho dôsledkom sú prsia ochabnuté a slabé. 

Z cicavcov sme jediné, ktoré majú prsia stále. Všetkým ostatným cicavcom rastú prsia len za účelom kŕmenia mláďat. Takže bod pre nás. 

Veľkosť pŕs nie je statická. Všetci dobre vieme, že keď schudneme alebo priberieme, či otehotnieme, naše prsia zmenia veľkosť. Vedeli ste ale, že počas PMS môžu naše prsia narásť až o jednu veľkosť? Škoda, že väčšina z nás vtedy nemá náladu si to užiť. 

Nerovnomerné prsia sú bežné a normálne. Ak sa vám zdá, že jedno z pŕs máte inej veľkosti ako druhé, môže to byť pravda. Nemusí vás to vôbec znepokojovať. Mnoho žien má jeden prsník menší alebo väčší. Zábavné na tom je, že u približne 65 % žien je väčší ľavý prsník. 

Pokožka na prsiach je oveľa tenšia, ako na zvyšku nášho tela. Z tohto dôvodu sú prsia náchylné na suchú pokožku. Mali by ste ich preto hydratovať o niečo viac. 

Najväčšie prirodzené prsia na svete patria pani Annie Hawkins-Turner z USA, ktorá má podľa Guinessovej knihy rekordov 70-palcový hrudník. Trpí gigantomastiou, čo je pomalý, ale stabilný rast prsníkov a tukového tkaniva.

- - Inzercia - -