Dnes je utorok, 28.jún 2022, meniny má: Beáta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Tvrdá realita toho, ako som prišla o svoju najlepšiu priateľku

máj 17, 2022 - 08:30
Moju najlepšiu kamarátku som spoznala, keď som mala desať. Celé študentské obdobie sme strávili spoločne. Chodili sme do rovnakých tried a trávili spolu takmer všetok voľný čas. Málokde by ste ma našli bez nej. Spoločne sme sa tešili na strednú školu, na nových priateľov, prvé lásky a nekonečnú zábavu.
Foto: 
shutterstock

Vždy sa našlo niečo, o čom sme sa mohli rozprávať hodiny. Po škole sme spoločne vstúpili do „ozajstného“ života a naše cesty sa začali nepatrne rozchádzať. Prvý vážny vzťah a ja som nemohla byť spolu s tebou viac šťastná. Tvoj nový partner sa stal mojím dobrým priateľom. Snažila som sa byť osobou, ktorá stála vždy po tvojom boku. Teraz som stála po vašom. Nikdy sa vašim problémom neotočila chrbtom. Veď sme spolu od malička, je to už moja kamarátska povinnosť. Ale veci čoraz viac nešli podľa nášho spoločného plánu byť nerozlučná dvojica. Navždy. 

Najprv to bolo fajn. Ospravedlňovala som si tvoju neprítomnosť tým, že láska k partnerovi je niečo viac, je dôležitejšia a je silnejšia než naše kamarátstvo. Je to prirodzené, že už spolu nebudeme tráviť každú chvíľu ako malé deti. Romantika bola niečo nové a ja som netrpezlivo čakala na chvíľu, kedy sa dostanem naspäť do tvojho života. Lenže ty si vymenila staré priateľstvo za novú lásku. Je to však oveľa bežnejšie, ako si uvedomujeme, hoci vždy veríme, že práve nám sa to nemôže stať. Ja? To by som nikdy neurobila. Akoby som mohla. Zavolala si len vtedy, keď bola tvoja drahá polovička zaneprázdnená. Odsťahovali ste sa do iného mesta a ja som ťa videla len raz za pár mesiacov. Stala som sa druhou voľbou. Zrazu sme sa stretli a ja už som ti nemala čo povedať. Nevedela som, čo mám nové, lebo už si nebola toho súčasťou. Prvýkrát v živote som nevedela, čo ti ešte môžem povedať a čo už nie. Nemôžem však ukazovať na teba prstom. Navždy bude moje detstvo patriť tebe. Mohla som urobiť pre naše priateľstvo viac. Mohla som akceptovať to, že časy sa zmenili a už nie sme deti. Hoci mi veľmi chýbaš a veci už nikdy nebudú také, ako predtým, ostali mi spomienky, za ktoré som ti nekonečne vďačná. Vždy si vedela, že som sebecká a nechcem sa o naše priateľstvo deliť. Lenže teraz som úprimne šťastná, že si šťastná. Ak ešte zažijeme spoločné chvíle, akokoľvek ich bude málo, budem sa z nich tešiť viac, ako kedykoľvek predtým. 

- - Inzercia - -