Dnes je utorok, 28.jún 2022, meniny má: Beáta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Svetový jazz opäť na Bratislavskom hrade, slovenský zase vo svete!

máj 26, 2022 - 10:30
Po náročnom pandemickom období sa 14. ročník medzinárodného hudobného podujatia One Day Jazz Festival vracia nielen na nádvorie Bratislavského hradu, ale aj do viacerých slovenských miest a prostredníctvom streamu aj priamo do obývačiek ľudí vybraných krajín v Európe a Amerike. Diváci sa môžu tešiť na osem koncertov v siedmich slovenských mestách a dva masterclassy. Festival štartuje už 22. júna v Bratislave.
Foto: 

Poslucháči sa môžu tešiť na kvalitnú nádielku jazzovej hudby v podobe zoskupenia Waking vision, s ktorými vystúpi aj klavirista pôvodom z Ukrajiny, Ruslan Sirota, držiteľ ceny Grammy. Ruslanova nová autorská skladba Noir, ktorá je venovaná Ukrajine zaznie s Komorným orchestrom Slovenskej filharmónie. Z našich česko-slovenských muzikantských kruhov vystúpia Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band, ku ktorému sa ako sólisti pripoja Peter Lipa a Dan Bárta. Okrem hudobného účinkovania, budú mať aj úlohu krstných otcov. Následne vystúpi Voice of Colours, ktorého členmi sú najlepší inštrumentalisti a sólisti pochádzajúci z krajín V4 a Talianska. Ako čerešnička na torte príde elitné zoskupenie deviatich členov SFJAZZ Collective zo San Franciska. Celý koncert bude možné počúvať live na Rádiu JAZZ a stream bude tento rok vďaka Ministerstvu zahraničných vecí a európskych záležitostí SR možné sledovať vo vybraných ôsmich európskych krajinách, v Izraeli a v Amerike.

 

Po otváracom koncerte v Bratislave bude festival pokračovať koncertami v Košiciach (23.6.), Modre (24.6.), Prešove (26..6.), Žiline (28.6.), Bratislave (29.6.), Kremnici (1.7.) a uzavrie ho koncert v Brezne (2.7.). Všetky informácie o festivale, vrátane kompletného programu je možné nájsť na www.onedayjazz.sk, Facebooku, a Instagrame. Vstupenky na jednotlivé koncerty je možné zakúpiť v sieti Ticketportal.

- - Inzercia - -