Dnes je utorok, 28.jún 2022, meniny má: Beáta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Udržateľná voľba v nákupných rozhodnutiach

máj 26, 2022 - 13:57
Optimalizácia procesov pri výrobe produktov zohráva podstatnú rolu v ochrane životného prostredia. Svoju zodpovednosť a snahu prinášať udržateľné riešenia na ochranu životného prostredia berie spoločnosť Lidl vážne. Diskontný predajca ponúka širokú škálu vegánskych a vegetariánskych produktov, ktoré sú nielen chutnou, ale hlavne udržateľnou alternatívou.
Foto: 
Lidl

Lidl vegánske a vegetariánske výrobky privátnej značky Vemondo získali medzinárodné ocenenie na International V-Label Award 2021 hneď v 2 kategóriach: "Udržateľnosť" a "Špeciálna cena spotrebiteľov".

Klimaticky neutrálne produkty

Spoločnosť Lidl sa môže pýšiť celou produktovou radou vegánskych a vegetariánskych výrobkov značky Vemondo, ktoré získali ocenenie v rámci medzinárodného udeľovania cien V-Lable Awards za rok 2021. Produkty značky Vemondo vyhrali túto cenu za svoju klimatickú neutrálnosť. Sú totiž vyrobené predovšetkým zo strukovín, zeleniny, pšenice a sójovej bielkoviny, ktorá pochádza z certifikovaných zdrojov, aby sa zabránilo zbytočnému odlesňovaniu. Na kompenzáciu emisií CO2, ktoré vznikajú pri výrobe balení, preprave či likvidovaní potravín slúžia certifikované projekty ako  napríklad projekt na obnovu lesov v Južnej Amerike a v Andách. V  produktovom rade Vemondo nájdete bohatú ponuku rastlinných alternatív v podobe hotových jedál, krémových výrobkov, alebo obľúbených dezertov.

Chutné a zároveň ekologické

Obľúbený gyros v rastlinnej forme si vďaka rozmanitej ponuke radu Vemondo nemusia odopierať ani tí, ktorí chcú znížiť spotrebu mäsa alebo ho úplne eliminovať. Vychutnajte si ho  so zeleninou alebo ako náplň do wrapov či sendvičov.

Vegánske tyčinky v tvare rybích prstov

Ekologickou a zároveň chutnou voľbou sú vegánske tyčinky v tvare rybích prstov. Klasické rybie prsty, ktoré mnohí zbožňujú už od detstva, teraz môžete ochutnať v rastlinnej verzii na báze karfiolu a ryžovej múky. Navyše balenie obsahuje omáčku s uhorkami, ktorá poslúži ako perfektný dip k tomuto jedlu.

Vegánsky syr

K raňajkám alebo na dotvorenie jedál, akými sú napríklad cestoviny, je v ponuke strúhaný aj plátkový vegánsky syr. Skvelá rastlinná alternatíva a takisto perfektná náhrada pre všetkých, ktorí nemôžu, poprípade nechcú konzumovať mliečne výrobky.

 

- - Inzercia - -