Dnes je utorok, 28.jún 2022, meniny má: Beáta
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Slovensko si o medaily nezahrá, nestačilo na Fínsko

máj 26, 2022 - 21:36
Slovenskí hokejisti vo štvrtkovom (26. 5.) štvrťfinále prehrali proti domácemu favoritovi Fínsku 2:4. Ich pôsobenie na MS 2022 sa tak skončilo a o medaily si napokon nezahrajú. Medzi najlepšiu štvorku to dotiahli Severania. Natiahla sa tak negatívna šnúra SR proti tomuto súperovi, ktorá na veľkých turnajoch trvá od apríla 2004 – „bielo-modrí“ nevyhrali 14 zápasov po sebe.
canva.com

Prvá tretina sa pritom pre Slovensko začala ideálne. V 9. minúte otvoril skóre najmladší hráč výberu SR Adam Sýkora po tom, čo úspešne tečoval strelu Mária Luntera. V 16. minúte išli hráči spod Tatier do dvojgólového vedenia po piatom presnom zásahu Pavla Regendu na šampionáte. Do konca prvého dejstva sa však presadil obor Marko Anttila na 1:2.

Ten istý fínsky hokejista vyrovnal v 24. minúte na 2:2. Severania zlepšili svoj výkon a zatlačili na zverencov Craiga Ramsayho, tí však nedopustili obrat.

V treťom dejstve to však už prišlo a začiatkom 45. minúty sa presadil Manninen  – Fíni otočili na 3:2. Svoj triumf spečatili gólom do prázdnej bránky na 4:2 v poslednej sekunde stretnutia.