Dnes je pondelok, 15.august 2022, meniny má: Marcela
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Sedem dní v úplnom tichu a tme? Spirituálny zážitok vám ukáže, kým naozaj ste

júl 03, 2022 - 07:00
Patríte k ľuďom, ktorí majú strach z tmy? Ak nie, tak čo by ste povedali na niekoľkodňový pobyt v úplnej temnote? Len vy a vaše myšlienky – doslova terapia tmou. Vďaka tomuto spirituálnemu a jedinečnému zážitku môžete zistiť, kým naozaj ste.
Foto: 
shutterstock

Metóda pobytu v tme siaha ďaleko do minulosti. Už tisíce rokov dozadu ju využívali starí Egypťania, Tibeťania či Indovia, ale aj rôzne kulty a náboženstvá. Pri šamanských zasväteniach a seansách tak komunikovali so svojimi predkami, božstvami či samotnou prírodou.

V súčasnosti, keď sú ľudia neustále zaneprázdnení, ovplyvňovaní rôznymi vnemami a rušivými elementmi, je táto metóda vhodnou formou relaxu a hlbokého sebapoznania. V samote tmy budete mať konečne čas len sami na seba a nebudete musieť riešiť starosti bežného dňa. Vaša myseľ aj zrak zároveň dostanú vytúženú pauzu od všetkých vizuálnych podnetov zvonku, a nepochybne si oddýchne aj sluch, pretože nebudete musieť počúvať vyzváňanie mobilu, pípanie správ, emailov či notifikácií zo sociálnych sietí.

Pobyt v tme vám dá možnosť spojiť sa so svojím vnútrom – vynárať sa vám budú veľmi živé spomienky z minulosti, a tak si budete môcť vyriešiť všetky nahromadené veci, ktoré ste roky vedome či nevedome odtláčali do úzadia. Tento proces vám tiež môže pomôcť nájsť nový životný smer, pretože na mnohé na otázky a problémy, ktoré vás ťažia, dokážete veľmi jednoducho nájsť odpoveď aj sami vo svojom vnútri.

Ako to prebieha?

Po príchode na miesto vás ubytujú v malom domčeku, ktorý je úplne izolovaný od svetla a čiastočne aj od zvukov. K dispozícii máte izbu s posteľou, kúpeľňu a WC, pričom všetko je prispôsobené k ľahkej manipulácii a orientácii v tme. Počas daného pobytu si môžete kresliť či zapisovať svoje myšlienky, hrať na hudobné nástroje, ale aj zacvičiť si jógu. 

Zároveň za vami chodí raz denne sprievodca. Ten vám prinesie jedlo a jeho úlohou je tiež pomôcť vám chápať všetky tie emócie a procesy, ktoré sa vo vás odohrávajú. Ak máte potrebu ešte viac prehĺbiť proces sebapoznania v tme, sprievodca vás môže viesť pri meditácii a dychových cvičeniach.

Terapiu v tme je tiež možné spojiť aj očistným pôstom, kedy spolu s mysľou očistíte i vaše telo. Nie je to však podmienkou, ak máte záujem o stravu, väčšinou vám budú pripravovať vegetariánske, vegánske či raw jedlá, ktoré odľahčia trávenie a podporia váš duchovný zážitok.

Čo od pobytu v tme čakať?

  • Nemajte veľké očakávania, no buďte otvorený všetkému, čo sa bude diať.
  • Váš organizmus sa veľmi dobre zregeneruje ako po fyzickej, tak i po psychickej stránke.
  • Keďže zrak nebudete používať, v tme sa vám posilnia ostatné zmysly.
  • Telo začne produkovať vo väčšej miere melatonín, sérotonín a molekuly DMT.
  • Zmierite sa s tým, čo vás ťaží a trápi. Ujasníte si svoje ciele, priority a rozvíjať sa bude aj vaša kreativita.
  • Po trinástich a viac dňoch je možný aj mimotelový zážitok a astrálne cestovanie. Veľa ľudí tiež môže uvidieť svoju auru či biopole.

- - Inzercia - -