Dnes je pondelok, 15.august 2022, meniny má: Marcela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Predseda vlády Eduard Heger chce koaličným partnerom predstaviť reformu koalície

júl 02, 2022 - 13:46
Vláda sa nesmie rozpadnúť. V relácii RTVS Sobotné dialógy to zdôraznil premiér Eduard Heger.
Foto: 
SITA

“Nesmie sa rozbiť vláda. My si nemôžme dovoliť mať kratšie volebné obdobie. Investujem do rokovaní. Budúci týždeň bude kľúčové rokovanie v koalícii. Buďme rozvážni. Emócie sa musia schladiť,“ povedal Heger s tým, že chce partnerom predstaviť reformu koalície. „Bude to postavené na koaličných lídroch. Chcem poprosiť verejnosť, aby počkala a ja im všetko predstavím, Potrebujeme to vyriešiť čo najskôr,“ prezradil premiér.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský má stále dôveru premiéra Eduarda Hegera. „Minister zdravotníctva má moju dôveru. Ak nebude mať, tak to prvému poviem jemu. Potom to poviem pani prezidentke, a potom verejnosti. A keď to neoznamujem, tak áno, všetci ministri majú moju dôveru. Trošku ma vyrušili dáta k plánu reformy nemocníc, ale dopracoval to, a som spokojný,“ povedal v relácii RTVS Sobotné dialógy predseda slovenskej vlády.

Niektoré domácnosti možno dostanú pre zvyšovanie cien energií energetické šeky. V relácii RTVS Sobotné dialógy to uviedol Eduard Heger. „Zatiaľ to podľa mňa nie je potrebné, ale možno pre niektoré skupiny nejaké energetické šeky pripravíme. Budeme verejnosť informovať,“ povedal Heger, ktorý nie je za znižovanie daní napríklad na pohonné látky. „V Maďarsku zastropovali ceny a zrazu si nemohli kúpiť pohonné látky. Čiže, takto sa to robiť nedá. My sme si povedali, že dávame radšej peniaze ľuďom do ruky,“ konštatoval Heger.

- - Inzercia - -