Dnes je pondelok, 04.júl 2022, meniny má: Prokop
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Gaultierova moda bez hraníc

september 16, 2010 - 13:23
Zima 2010/2011 Jean Paula Gaultiera sa nesie absolútne v duchu svetového globalizmu. Nie však toho geopolitického, ale skôr etnického.
Foto: 
Na kolekcie ovplyvnené istým kútom planéty sme si za posledné roky už zvykli a stali sa neoddeliteľnou súčasťou každej módnej sezóny. Od Mexika cez Togo, Maroko, Indiu, Rusko bok po boku s Gréckom,  táto kolekcia však výnimočne spojila snád všetky esencie našej planéty do jedného úžasného šťavnatého celku.

Po móle sa v jednom okamihu niesla ruská Babuška s náhrdelníkom Masaiky a koženou motorkárskou bundou doplnená mexickou sukňou, žltými pančuchami, červenými tenisovými ponožkami a zelenými platformami. To je len stručný opis jedného z modelov v ktorom sa snúbi azda celý svet. Na jednej strane trenčkot či cigaretové sako a na druhej pohodlné šik pleteniny nedbanlivo doplnené luxusnými kožušinami.

Ak si však odmyslíme všetky extravagantné doplnky, tak je to kolekcia poskladaná s výsostne nositeľných kusov spojených v dokonalom stylingu. Záver patril patril malej etude, kedy Gaultier gavaliersky oslobodil Sashu Pivovarovu ruskú topmodelku od turistického batohu a získal si tým ovácie a aplauz všetkých prítomných.

Gaultierové uchopenie akúkoľvek témy je tak trochu šialené, ale jeho poňatie globalizácie v móde je naozaj vrcholné a dokazujúce ako všetko zo všetkým súvisí aj to že móda skutočne nepozná hranice a, že sa v skutočnosti nedá ničím ohraničiť!

Pozrite si fotografie módnej kolekcie v GALÉRIÍ.

Autor: HANA PŘEVRÁTILOVÁ
Foto: archív

- - Inzercia - -