Dnes je utorok, 28.jún 2022, meniny má: Beáta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

MÔJ SUPER DEŇ

august 22, 2017 - 15:00
Odštartujte svoje júnové rána dávkou energie zo zdravých korenín. Počas obeda doprajte vlasom a pokožke zdravú prípravu na letné slnko a úspešný deň zakončite testovaním sily pasívneho učenia.
Foto: 
Shutterstock

moj-super-den-01.jpg

môj super deň - ráno
môj super deň - ráno
Foto: 
shutterstock

1. Ráno

Ak máte ráno pocit, že vám chýba pár hodín spánku navyše, doprajte si poriadnu porciu energie z externých zdrojov. Otestujte silu „zázračných“ korení, ktoré účinne zrýchlia metabolizmus, rozbehnú spiacu myseľ a naštartujú spaľovanie tukov. Nastrúhajte si do horúcej vody dva centimetre z koreňa čerstvého zázvoru. Zázvorový čaj dokáže zrýchliť metabolizmus o dvadsať percent až na tri hodiny. Alebo si nasypte si do ovsenej kaše či jogurtu extra porciu škorice. Tá má schopnosť zharmonizovať pošramotené trávenie, zrýchliť metabolizmus a regulovať hladinu cukru v krvi. Ak preferujete slané raňajky, skúste si do rannej omelety pridať trochu kajenského korenia, ktoré účinne zrýchľuje spaľovanie tukov.

moj-super-den-02.jpg

môj super deň - obed
môj super deň - obed
Foto: 
shutterstock

2. Obed

Urobte čosi pre svoje vlasy a pokožku a pripravte ich na leto tak, aby si udržali svoju krásu a vitalitu. Využite obednú prestávku na plánovanie alebo návštevu salónu krásy či kaderníctva. Vlasom doprajte okrem farbenia vyživujúcu starostlivosť v podobe hydratačnej masky alebo hĺbkového vitamínového ošetrenia,ktoré zabráni nadmernému lámaniu a oslabeniu slnkom a vodou. Pokiaľ sa chcete zbaviť chĺpkov, doprajte si pred použitím nového prípravku alebo využitím novej procedúry dostatok času na testovanie produktu na pokožke. Zabránite tak nepríjemným prekvapeniam v podobe alergických reakcií a podráždení, ktoré slnko ešte zhorší.

moj-super-den-03.jpg

môj super deň - večer
môj super deň - večer
Foto: 
shutterstock

3. Večer

Vždy ste sa túžili učiť cudzí jazyk, ale nemáte dostatok času a energie na návštevu kurzov? Podľa vedcov z Univerzity Victoria na Novom Zélande nemusíte učením tráviť dlhé hodiny. Zistili totiž, že pasívne počúvanie cudzieho jazyka dokáže do nášho mozgu zabudovať štruktúry viet a sluchové vnemy konkrétnych cudzojazyčných slov. Metódu môžete otestovať veľmi jednoducho. Začnite sledovať filmy a seriály v jazyku, ktorý sa chcete naučiť, so slovenskými titulkami. Počúvaním cudzojazyčnej konverzácie sa začnete mimovoľne učiť a priraďovanie slovenských ekvivalentov výrazov z titulkov pomôže aktívne budovať vašu slovnú
zásobu a pochopiť štruktúru cudzojazyčných viet.

- - Inzercia - -