Dnes je štvrtok, 11.august 2022, meniny má: Zuzana
Čas čítania
5 minutes
Zatiaľ prečítané

Je to ťažšie, než očakávali!

marec 28, 2010 - 13:29
Štart jojkárskeho SHOWDANCE sa blíži a sedmička hercov usilovne drie na tanečných tréningoch, aby si svojimi predstaveniami získali divákov. Že príprava je ďaleko horšia, než očakával, priznal aj Peter Batthyányi, ktorý sa v minulosti tancu venoval profesionálne. A Braňo Bystriansky nám dokonca prezradil, že každú minútu ľutuje, že sa nechal do programu zlákať!
Foto: 

Ako to už pred podobnými súťažami býva, netrénovaní účastníci  jojkárskej šou dostávajú poriadne zabrať. Už tri týždne absolvujú náročné tréningy, kde sa z nich inštruktorky snažia dostať to najlepšie. Evidentne najhoršie prežíva toto obdobie Braňo Bystriansky (37). „Už sa z toho nedá zutekať, tak musím bojovať. Inak veľmi ľutujem každú minútu,“ úprimne nám vyzradil herec. No väčšina jeho kolegov priznáva, že ani pre nich tanečná príprava rozhodne nie je prechádzka ružovým sadom.

Čakal viac zábavy

Pre Braňa, ktorý sa dostal do povedomia verejnosti ako barman Imro zo seriálu Panelák, situáciu ešte sťažuje premiéra, ktorá ho čaká tento týždeň. Posledné dni sa tak niesli v znamení niekoľkohodinových divadelných skúšok a tanečných tréningov. Napriek tomu, že niektorí jeho kolegovia si užívajú zvýšený prísun endorfínov vďaka pohybu, jeho prípravy na šou ovplyvňujú zatiaľ skôr negatívne.

„Je to pre mňa veľmi vyčerpávajúce. Mám dvojfázové generálky. To znamená, že som štyri hodiny ráno a štyri hodiny večer na javisku a medzi tým ešte dvojhodinový tréning,“ posťažoval sa herec.„Samozrejme, ani ostatné veci mi nesmú stáť, takže je to teraz veľmi namáhavé,“ dodal. Na nálade mu nepridala ani choroba, pre ktorú mu pár hodín tanca odpadlo. No od minulého týždňa sa do tvrdého pohybového chlebíka zahryzol poriadne a začal trénovať denne.

A teší sa aspoň z toho, že stratil čosi zo svojej hmotnosti. „Nemám váhu, takže neviem presne koľko. Ale cítim, že som schudol. Aj kondička je lepšia. V tomto smere to má veľký význam, lebo ja som sa hýbal pomerne málo,“ pripustil, že celá vec má aj pozitíva. Okrem driny ho trápi ešte niečo. „Je to iné, než som si myslel. Mal som pocit, že pôjde viacej o zábavu a teraz z toho vyplýva, že pôjde do veľkej miery o tanec,“ odhalil svoje sklamanie. Na vysielanie sa však už teší a obavy, že by niečo pokazil, nemá. „Som profesionálny herec a som na ľudí zvyknutý. Však to nejako zachránim,“ povedal odhodlane.


Feromóny to zachraňujú
Braňova kolegyňa Zuzana Mauréry je na tom o čosi lepšie. Hovorí, že sú v podstate tréningy fajn, no plynú v istých sekvenciách. „Eufória sa strieda s depkou,“ objasnila nám vplyv tanečnej driny na jej psychiku. „Niektoré prvky si na mňa začínajú zvykať. Ale tých, ktoré sa so mnou nechcú kamarátiť, je ešte hojne,“ odhalila príčinu jej výkyvov nálad. Zatiaľ sa jej veľmi nedarí vyskakovať. Preto sa dokonca pokúša presvedčiť choreografa, či by sme aspoň jeden malý skok nemohli elegantne vynechať. „Ale zatiaľ je neoblomný,“ posťažovala sa nám.

Zabrať jej dáva aj ďalší choreografický prvok. „O točení taktne pomlčím. Presnejšie o točení a bezpečnom zastavení. To si so mnou ešte prudko "oniká",“ s úsmevom pokračovala. A pridala aj ďalšiu „strašnú“ vec. „Bola som nútená  obuť si tanečné topánky na opätkoch. Aby ste rozumeli, to je akoby ste začali od začiatku,“ poučila nás. No napriek tomu, nevidí drinu, ktorej sa momentálne podrobuje až tak čierno. „Tréningy sa mi páčia,“ ubezpečila nás, no vzápätí so smiechom dodala: „Len keby to tak neodstreďovalo a nebolelo.“

Napriek tomu je šťastná, že si konečne cíti svoje telo a vďaka pohybu sa v ňom kopia feromóny vo veľkých množstvách. No nezabúda ani na svojich tanečníkov a ich podporu. „Sú na mňa veľmi, veľmi dobrí,“ pochválila ich. „Atmoška je fajn. Tak, snáď tú našu drinu diváci aspoň trošku ocenia,“ vyjavila svoje nádeje. „Aj keď rátam s tým, že sa budú baviť aj na našich nedosiahnutých métach. Ja sa na nich zatiaľ bavím,“ zakončila veselo.

Začal odznova
Hlavne prvé tréningy dali prekvapujúco poriadne zabrať aj Petrovi Batthyánymu (43), ktorý  bol v minulosti majstrom Európy v electric boogie. „Posledné  roky som nemal vôbec žiadny tréning, takže je to, dá sa povedať, úplne od začiatku,“ vysvetlil herec, ktorý sa tancu nevenoval takmer desať rokov. Prvé hodiny boli omnoho horšie, než očakával. „Myslel som si, že to bude jednoduchšie, ale vôbec nie. Chvalabohu, už to mám za sebou,“ vydýchol si seriálový Banán, ktorý trénuje dva- až trikrát týždenne po dve hodiny.

Na rozdiel od svojich kolegov však vďaka pohybu nezhodil. „Ja som schudol už predtým, lebo som nabehol na taký jeden systém. Žena mi pomohla detoxikovať telo a to mi pomohlo dať dole osem kíl. Teraz tým pohybom sa to len udržiava,“ prezradil nám. Po počiatočnej drine si však už prípravu aj užíva. „Tanec je radosť,“ vyhlásil Peter, ktorý sa teší, ako si aj s kolegami zatancuje. Z toho, že bude musieť z tréningovej sály prejsť pred kamery, kde ho uvidí celý národ, stres nemá. „Tak konečne sa ukáže pravda,“ rozosmial sa.


Nemá rád moderné  tance
O poznanie lepšie zvláda tréningovú hektiku Vladimír Kobielsky. No začiatky boli náročné aj pre neho. Dokonca priznal, že bol na prvom tréningu dosť vydesený.  Časom sa však situácia zlepšila.
„Dlhšiu dobu som sa nehýbal. Predtým v predstavení Tančiareň, kde sa hýbeme celý čas, tak to  oprašujem,“ zamyslel sa herec. „Ale toto je úplne iný pohyb, lebo toto je moderný tanec a tomu som ja nikdy neholdoval. Skôr ma bavil spoločenský tanec,“ priznal Vladimír, ktorý sa teraz snaží nájsť si cestu aj k tomuto druhu choreografií. Zatiaľ sa mu to čiastočne darí aspoň prostredníctvom radosti z pohybu.

„Každá fyzická činnosť zlepšuje náladu. Vyventilujete sa a stres ide potom preč. To je pozitívum. Aj to, že chudneme,“ povedal brunet, ktorý si zatiaľ stihol posunúť opasok o jednu dierku. Na rozdiel od kolegov nie sú pre neho tréningy horšie, než očakával. „Asi takto som si to predstavoval,“ skonštatoval. Náročné je pre neho len stíhať všetko časovo. Preto má tréningy väčšinou po večeroch. „To číslo má dve minúty a vkuse to opakujeme. To je do zblbnutia!“ zafrflal si herec.

„Keď som neschopný a nešikovný, idem si na nervy. Neznášam sa,“ pokračoval. No napriek tomu blížiace sa zápolenie v ňom napätie nevyvoláva. „Neberiem to ako súťaž. Idem sa trošku zabaviť, trošku hýbať. A keď sa to bude niekomu páčiť, tak budem len rád. A keď nie, tiež sa nič nedeje. Urobil som aspoň niečo pre seba,“ zhodnotil.

Na šou sa už teší aj jeho seriálová manželka, Diana Mórová. „Mám z toho vynikajúci pocit. Ja si myslím, že všetkým sa bude dariť. Keď vidím tie ostatné čísla, tak to je radosť pozerať sa,“ nadšene pochválila kolegov herečka, ktorá momentálne na svojom čísle pracuje trikrát do týždňa. „Učíme sa, aby sme sa všetci zosynchronizovali. Tancovať s viacerými naraz je trošku iné ako s partnerom. Vyžaduje to niečo úplne iné,“ prezradila nám, na čom na hodinách najviac pracujú.


Autor: MÁRIA ŠIDLOVÁ
Foto: TV JOJ

- - Inzercia - -