Dnes je pondelok, 15.august 2022, meniny má: Marcela
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Zimné cestovanie

január 14, 2013 - 15:17
Robíte si plány víkend? Prinášame zopár horúcich tipov, ako stráviť voľné dni inak, ako doma. Zbaľte lyže, sane alebo i plavky a hor sa do hôr.
Foto: 

 


Zábava a relax
Skombinujte modernú lyžiarskú infraštruktúru s jedinečným relaxom v miestnych termálnych kúpeloch. Stredisko Bad Kleinkirchheim využíva svoje bohatstvá a v tomto stredisku sa tak spája jedinečným spôsobom vynikajúce lyžiarske podmienky s kúpelnou tradíciou. Úžasným bonusom pre relax sú termálne miesta Römerbad alebo St. Katherein, ktoré sa nachádzajú priamo pri lanovkách. Nezabudnite navštíviť ani preslávené rakúske aprés-ski bary, v ktorých zažijete neopakovateľnú atmosféru dokonca aj v lyžiarskom outfite.


Nuda nebude...
Azda najznámejšie stredisko Zell am See - Kaprun v Rakúskych Alpáchpatrí k najprepracovanejším rekreačným a športovým strediskám. Milovníci snowboardingu a lyžovania si prídu na svoje na ladovci Kitzsteinhorn s takmer celoročnou prevádzkou. Ideálnym strediskom pre strávenie Silvestra s deťmi na horách je stredisko Maiskogel v Kaprune. K odpočinku vás privedú horské chaty s typickou rakúskou pohostinnosťou alebo wellness centrum Tauern Spa, kde na 48 000 m2 načerpáte nové sily. Mesto Zell am See ponúka bohatý večerný program a takmer atmosféru veľkomesta. Pre romantické duše je tu možnosť prechádzok v praskajúcom snehu alebo korčulovanie na nádherne zamrznutom Zellskom jazere.  


Silvester vo vode!
Už máte plné zuby silvestrovskej zábavy na námestí čo pred televízorom? Skúste tento rok niečo celkom nové. Čo tak stráviť posledný deň v roku v termálnej vode? Ideálnym miestom pre silvestrovský relax je Thermal Corvinus Veľký Meder. Termálna voda vás príjemne zahreje a nabije novou energiou. Navyše, sa tu zabaví celá rodina. Štyri kryté  a dva polokryté bazény, z toho jeden určený špeciálne pre rodiny deťmi s hracou plochou, zaujímavými interaktívnymi aktivitami pre malých aj veľkých a vodným hradom,  ďalší vyhradený špeciálne pre najmenších, vírivka pre dokonalé zrelaxovanie tela aj duše a rekreačný bazén s hydromasážami a vodopádmi – výber je pestrý. Každý člen rodiny si nájde to svoje. Mamičky s deťmi určite ocenia baby-friendly prístup, jednoduchú dostupnosť aj s detskými kočíkmi, či dômyselne rozmiestnené prebaľovacie pulty, ale aj výhodné ceny rodinných vstupeniek. O deti sa postará profesionálny animačný tím a vy si môžete nerušene vychutnávať hotový raj na Zemi aj v prípade, že by ste si radšej užili romantiku vo dvojici. Doprajte si zaslúžený oddych a kúsok leta aj počas chladných zimných dní. Privítajte nový rok plní sily a zregenerovaní. V zime sa termálnej vode potešíte dokonca viac ako v lete. Podrobnejšie informácie nájdete na stránke www.thermalcorvinus.sk.


Autor: Jana Čachanová
Za poskytnutie informácii a fotografii ďakujeme cestovnej kancelárii S-GUIDE, www.sguide.cz

- - Inzercia - -